Hlavní navigace

UniCredit Leasing čerpá druhou úvěrovou tranži zvýhodněného financování od Evropské investiční banky

Společnost UniCredit Leasing se dohodla s Evropskou investiční bankou (EIB) na čerpání druhé úvěrové tranže určené na podporu financování subjektů ze segmentu SME – malých a středních firem. Výše druhé refinanční tranže činí více než 316 miliónů korun. Tato druhá tranže následuje po načerpání a alokaci prostředků z první úvěrové linky z března letošního roku, díky níž využívali podporu EIB klienti UniCredit Leasing během prvních letošních tří čtvrtletí.

Sdílet

Za prvních devět měsíců letošního roku mohli klienti prostřednictvím UniCredit Leasing využít zvýhodněné podmínky financování díky produktu „Financování s podporou EIB“. Během tohoto období uzavřely firmy spadající do kategorie „malé a střední“ u UniCredit Leasing celkem 1 380 smluv. Celková financovaná hodnota těchto smluv dosáhla 1 miliardu korun. Díky podpoře EIB a programu UniCredit Leasing klienti ušetřili na splátkách téměř 20 miliónů korun, rekapituloval Jaroslav Jaroměřský, výkonný ředitel UniCredit Leasing.

Klienti získali zvýhodněné financování s podporou EIB především v kategorii osobních nebo nákladních automobilů, vysokozdvižných vozíků, zemědělské techniky, kancelářské techniky, zdravotnické techniky a dalších. V segmentu financování automobilů téměř čtvrtina smluv získala zvýhodněné financování s podporou EIB, v případě strojů a zařízení to byla dokonce více než jedna třetina.

UniCredit Leasing vyřídí veškeré náležitosti nutné k získání podpory od EIB za své klienty a všechny dokumenty jsou v českém jazyce. Zvýhodněné financování lze využít na nákup strojů a zařízení i dopravní techniky. Není ho možné využít na projekty eticky nebo mravně kontroverzní, kam patří například výroba zbraní, hazard, zpracování tabákových výrobků apod. Minimální doba splácení ve formě měsíčních nebo čtvrtletních splátek je stanovena na 24 měsíců a maximální do 72 měsíců. Refinancování je primárně vedeno v českých korunách.

Nabídka zvýhodněného financování s podporou EIB je k dispozici nejen na pobočkách UniCredit Leasing, ale také u spolupracujících partnerů a prodejců.

Pro koho je určena podpora EIB?

SME zaměstnávající méně než 250 osob a splňující jednu z podmínek EIB:

  • podíl jiné společnosti na jejím kapitálu je nižší než 25 %
  • firma, kde jiná společnost má vyšší než čtvrtinový vlastnický podíl, ale skupina celkem zaměstnává méně než 250 osob
  • společnost, kde minimálně 25 % vlastního jmění je v majetku veřejného orgánu a ten je lokálním úřadem s ročním rozpočtem nižším než 10 mil. EUR a se spravovanou oblastí s méně než 5 000 obyvateli
  • nebo firma, ve které více než čtvrtinu vlastního jmění má společnost nebo instituce typu společných kapitálových fondů nebo „obchodní andělé“ (za předpokladu, že investují méně než 1,25 mil. EUR do té stejné společnosti, do univerzit nebo neziskových výzkumných středisek) či institucionální investoři včetně regionálních rozvojových fondů.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).