Hlavní navigace

UniCredit Bank už poněkolikáté ocení mladé umělce na PRAGUE PHOTO

[Tisková zpráva] UniCredit Bank se stala generálním partnerem IV. ročníku PRAGUE PHOTO FESTIVALU, který v dubnu opět představuje široký okruh fotografů a galerií.

Sdílet

Během slavnostního zahájení veletrhu již tradičně proběhne také udělení zvláštní ceny UniCredit Bank PRAGUE PHOTO Young Award, která je určena mladým nadaným umělcům do 35 let. Jméno letošního držitele této ceny bude zveřejněno 4. dubna 2011. Festival je pro veřejnost přístupný ve dnech 5. – 10. 4. 2011 v pražské výstavní síni Mánes a v dalších galeriích v Praze.

„Mezinárodní skupina UniCredit patří k významným podporovatelům umění. Do naší filozofie podpory umění přirozeně zapadá i ocenění mladých nadějných umělců, které banka prostřednictvím ceny UniCredit Bank PRAGUE PHOTO Young Award má možnost udělit od začátku festivalu už poněkolikáté. Jsme velmi rádi, že můžeme touto cestou i letos podpořit novou generaci naší současné fotografické scény," uvedl Tomáš Pavlík, tiskový mluvčí UniCredit Bank. Všichni dosavadní laureáti se díky tomuto ocenění setkali s velkým ohlasem, který jim dokonce přinesl zajímavé nabídky ze zahraničí. UniCredit Bank je také generálním partnerem Galerie Rudolfinum, Národní galerie v Praze, nebo Moravská galerie v Brně.

Na veletrhu PRAGUE PHOTO budou mezi originály téměř 230 autorů prezentována jak díla známějších autorů, tak snímky nejmladší generace a čerstvých absolventů uměleckých škol. Celá přehlídka bude opět doplněna doprovodným programem – setkáními s autory, kulatými stoly a autogramiádami.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).