Hlavní navigace

UniCredit Bank spouští SEPA standard platby v měně EUR

SEPA (Single Euro Payments Area) umožní zpracovávat bezhotovostní platby v rámci států EHP a Švýcarska v souladu s jednotnými evropskými pravidly a standardy. UniCredit Bank je jednou z mála bank v ČR, která přistoupila k SEPA a bude schopna přijímat platby od okamžiku spuštění projektu 28. ledna 2008.

Sdílet

SEPA platby jsou realizovány v jednotné měně euro a příjemce platbu obdrží do tří bankovních dnů od zaslání platby klientem. Samotný převod není limitován částkou úhrady a na účet příjemce je převedena celá poukazovaná částka. Nový formát SEPA platby umožňuje přenášet další údaje, které klienti mohou využít k předávání dodatečných informací o platbě a její jednoznačné identifikaci.

SEPA přináší jednotný systém automatizovaného zpracování bezhotovostních plateb, který umožní další vývoj vedoucí k plně integrovanému a plně automatizovanému evropskému trhu služeb bezhotovostního platebního styku pro klientské platby v eurech.

Během druhého čtvrtletí tohoto roku plánuje skupina UniCredit dokončení vývoje elektronických kanálů tak, aby klienti získali plný komfort i při zasílání SEPA plateb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).