Hlavní navigace

UniCredit Bank s Annou K. proti rakovině prsu

[Tisková zpráva] UniCredit Bank napomohla finančně startu rozsáhlé vzdělávací kampaně zpěvačky Anny K. „Chceš žít jako já?“, která chce přesvědčit ženy o nutnosti včasného vyšetření prsou a pravidelných kontrol u lékaře. UniCredit Bank se stala generálním partnerem projektu.

Sdílet

Zpěvačku k zahájení vzdělávací kampaně vedla vlastní zkušenost s rakovinou prsu. Alarmující je rovněž nárůst mladších žen, které tato nemoc postihla. Za posledních třicet let vzrostl výskyt karcinomu prsu přibližně o 120 %. „UniCredit Bank zaujal nejen osobní příběh populární umělkyně, ale také koncepce projektu, který se snaží o to, aby ženy i dívky podstoupily včas mamografické vyšetření a nečekaly na preventivní prohlídky, na které je posílá lékař až po 35 letech věku. Rozhodli jsme se podpořit dobrou myšlenku s racionální motivací a stali jsme se generálním partnerem,“ uvedl Tomáš Pavlík, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Hlavní součástí kampaně jsou webové stránky www.chceszitja­koja.cz, které poskytuji informace o rakovině prsu, její prevenci a léčbě. Jejich součástí je také on-line poradna, včetně důležitých kontaktních adres na mamografická pracoviště v ČR. Do povědomí veřejnosti se dostane kampaň také prostřednictvím emotivního televizního a radiového spotu „Chceš žít jako já?“. Po české republice jsou k vidění billboardy, citylight vitríny, LCD obrazovky atd. V čekárnách lékařů se objeví informační brožurky s důležitými a praktickými informacemi o rakovině prsu a její prevenci.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).