Hlavní navigace

UniCredit Bank přináší obchodníkům bezpečnější placení na internetu

Nová služba E-commerce UCB od UniCredit Bank umožňuje obchodníkům přijímat platební karty na svých webových stránkách. Hlavní výhodou novinky je snížení bezpečnostního rizika pro držitele karty i pro samotného obchodníka. Nová služba je postavena na technologickém standardu 3D Secure, který podporují dvě největší mezinárodní karetní asociace MasterCard a VISA.

Sdílet

Stávající způsoby plateb přes internet obvykle nevyžadují žádné dodatečné bezpečnostní mechanismy kromě ochrany přenášených dat protokolem SSL. Služba E-commerce UCB je postavena na zvýšené bezpečnosti klienta i obchodníka. Při využití internetové platby zadá držitel karty veškeré údaje o kartě až na zabezpečených webových stránkách platební brány GP webpay. Tuto platební bránu provozuje pro UniCredit Bank jeden z uznávaných lídrů zpracování platebního styku, společnost Global Payments Europe, jakožto důvěryhodná třetí strana největších karetních asociací MasterCard a VISA, uvedla k systému zabezpečení Tereza Kuklíková, manažerka oddělení Acquiring UniCredit Bank. Při použití technologie 3D Secure nemá obchodník přístup k žádným informacím o platební kartě, pouze z důvěryhodného zdroje obdrží informaci o provedené transakci. To napomáhá snižovat riziko a zabezpečovat obchodníkům a jejich klientům zesílenou ochranu v průběhu procesu platby.

Poskytování služby online plateb s sebou nese i další výhody především pro obchodníky. Ve srovnání s jinými platebními metodami např. dobírkou, získá prodávající obchodník informaci o provedení platby okamžitě, čímž se významně urychluje poskytnutí plnění držiteli karty. Obchodníkovi se zlepší cash flow a také odpadá problém s objednaným, ale neodebraným a tedy nezaplaceným zbožím. Při reklamaci plateb nenese obchodník žádné riziko, protože platební brána E-commerce UCB splňuje nejmodernější standard 3D Secure. V případě, že by obchodník nepoužíval E-commerce se zabezpečením 3D Secure, může se stát, že by nesl náklady spojené s reklamacemi plateb sám, dodala Tereza Kuklíková. Dále může využívání služby E-Commerce UCB přinášet i zvýšení prodejů prostřednictvím internetu, a to na základě získané důvěry zákazníků v zabezpečené on-line obchodování.

Společnost Global Payments si velice váží rozhodnutí UniCredit Bank využívat její pomoci při uspokojování rozvíjejících se potřeb klientů z řad obchodníků prostřednictvím posílení internetového prodejního kanálu, uvedl James Hicks, generální ředitel Global Payments Europe. Služba GP webpay umožňuje obchodníkovi významně rozšířit okruh prodeje, prostřednictvím internetu vstoupit na globální trhy a prodávat své zboží bezpečným způsobem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).