Hlavní navigace

UniCredit Bank nabízí až do konce května historicky nejnižší úrokovou sazbu hypotečního úvěru v ČR – 2,5 % p.a.

[Tisková zpráva] Přesně rok po uvedení Převratné hypotéky od UniCredit Bank na český trh, která konceptem variabilní úrokové sazby umožnila výrazné snížení úroků a přispěla tak k oživení celého hypotečního trhu, boří banka další mytickou hranici. Od 20. dubna 2011 až do konce května snižuje UniCredit Bank úrokovou sazbu Převratné hypotéky na historicky nejnižší úroveň v ČR, a to od pouhých 2,5 % p.a.

Sdílet

„Český hypoteční trh je aktuálně v období, které se do finančních dějin zapíše nízkými úroky. Rekordně nízká sazba 2,5 % u Převratné hypotéky je až do konce května neopakovatelnou příležitostí pro všechny, kteří uvažují o svém vlastním bydlení či chtějí svůj úvěr refinancovat za výrazně výhodnějších podmínek,“ uvedl Tomáš Drábek, ředitel řízení segmentu retailového bankovnictví UniCredit Bank.

UniCredit Bank uvedla Převratnou hypotéku s variabilní úrokovou sazbou na český trh v dubnu 2010 a prakticky ihned se díky nízké úrokové sazbě stala mimořádně úspěšným produktem retailového bankovnictví, který získal řadu ocenění ve finančních anketách. V současné době má Převratná hypotéka významný podíl na celkovém objemu nových hypoték v UniCredit Bank .

„Výhodná rekordně nízká úroková sazba u Převratné hypotéky s variabilní sazbou znamená konkrétní a výhodnou úsporu ve splátkách úroků v porovnání s další nabídkou na českém trhu, zejména v porovnání s hypotékami s pevnou úrokovou sazbou. Navíc klient může kdykoli přejít na hypotéku s pevným úrokem bez jakéhokoli poplatku,“ doplňuje T. Drábek.

Modelový příklad porovnává výši zaplacených úroků v jednotlivých letech u hypotéky v objemu 2,5 mil. Kč se splatností na 20 let. Počáteční úroková sazba hypotéky s variabilní sazbou – 2,5 % p.a., úroková sazba hypotéky pevnou sazbou fixovanou na 3 roky – 4,09 % p.a. Přiklad počítá s málo pravděpodobnou variantou ročního růstu sazby o 0,5 %.

Výhodami Převratné hypotéky od UniCredit Bank s úrokovou sazbou od 2,5 % p.a. je výrazně nižší splátka než u fixní hypotéky a pevná složka úrokové sazby po celou dobu splácení úvěru, která je stanovena v úvěrové smlouvě. Sazbu 2,5 % p.a. dostane u Převratné hypotéky každý klient společně s kreditní kartou u UniCredit Bank a úvěrovým pojištěním. Úroková sazba Převratné hypotéky je odvozena od jednoměsíční úrokové sazby na mezibankovním trhu 1M PRIBOR. Hlavní předností Převratné hypotéky je naprostá transparentnost a jednoduchost. Klienti mají rovněž možnost předčasného splacení jakékoliv částky z hypotečního úvěru kdykoliv za pevně daný poplatek 1 % a garantovanou flexibilitu při čerpání. Jakékoliv zpoždění nebo nedočerpání úvěru je totiž zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).