Hlavní navigace

Učitelé, oslavte svůj svátek

V březnu slaví svátek všichni čeští učitelé. Jan Ámos Komenský, jehož narozeniny si právě 28. března připomínáme, by jistě všem pedagogům doporučil, aby si svůj den náležitě užili. Mají spoustu možností jak si udělat den příjemnějším.

Sdílet

Mohou s kolegy vyrazit do kina, na něco dobrého do cukrárny, předplatit si časopis nebo podniknout výlet na novém kole a pro jednou nechat pedagogické starosti, poznámky a červenou propisku za školními vraty. Bylo by škoda neoslavit svůj svátek, jak se patří. S ITIC kartou navíc všechny uvedené radosti získají za zvýhodněnou „učitelskou“ cenu.

Kartu ITIC, mezinárodní průkaz pedagogické veřejnosti, využívá v České republice téměř 10 000 učitelů. Karta svým držitelům otvírá přístup k nejrůznějším benefitům, připraveným speciálně pro pedagogy. Jedná se o výhody ze sféry čistě praktické (např. Fokus Optik, Paneria, Živnostenská banka nebo Citibank) a zároveň benefity v oblastech cestování, kultury a sportu (např. Hudy sport, Sportisimo, Rock Point, slevy v lyžařských areálech, na festivalech, v divadlech). Zkrátka aktivity ideální právě pro volný čas, relaxaci a duševní odpočinek, který je pro výkon učitelské profese tolik potřebný. Kartu však mohou využít i během oblíbených školních výletů, exkurzí, lyžařských cvičení nebo vodáckých kurzů v ČR i v zahraničí.

A pro ty, kdo ITIC ještě nemají, připomínáme, že držitelem karty se může stát každý, kdo je zaměstnán jako pedagogický, nebo akademický pracovník na hlavní pracovní poměr, a to po dobu minimálně jednoho školního roku, přičemž škola, na které vyučujete je zařazena do sítě škol Ministerstvem školství. Kartu lze získat jednoduše, stačí 280 Kč, fotka, občanský průkaz a vyplněný formulář. Bylo by škoda výhod nevyužít, třeba právě v den učitelů. Všechno nejlepší.

Další informace naleznete na stránkách www.alive.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).