Hlavní navigace

Nový Osobní účet ČS Student: nejvariabilnější studentský účet na českém trhu

Také studenti mají od 16. února 2009 možnost sestavit si účet přesně podle svého. S novým Osobním účtem ČS Student mají k dispozici stejně širokou nabídku produktů a služeb jako majitelé standardního Osobního účtu ČS, tedy 13 volitelných služeb v produktech Standard, Plus a Speciál. Mohou si tak nastavit služby, které zatím nebyly studentům dostupné, jako např. Výběry z bankomatů ČS zdarma nebo Platby v rámci ČS či ČR zdarma.

Sdílet

Od 15 let věku získají studenti mezinárodní embosované karty, nabídka debetních karet se celkově rozšířila, přibyly i prestižní zlaté debetní karty. Při platbě kartou u vybraných obchodníků mohou studenti využít až 15% slevu díky slevovému programu Partner. Od letošního února mají všichni majitelé Osobního účtu ČS také možnost sjednat Úrazové pojištění přímo k účtu. Benefitem pro studenty zůstává příspěvek na vedení ISIC karty ve výši 200 Kč ročně. Od 2. února 2009, kdy Česká spořitelna nový studentský účet začala testovat, sjednalo Osobní účet ČS Student už více než 6 000 klientů.

Navázali jsme na úspěch Osobního účtu ČS a rozhodli se jeho nabídku rozšířit i pro studenty. Studentský účet zahrnuje věkově velmi různorodou skupinu klientů. Je jasné, že patnáctiletý středoškolák má jiný životní styl a jiné potřeby než osmadvacetiletý doktorand. Ustupujeme tedy od předdefinovaného balíčku a nabízíme účet, který je vůbec nejvariabilnějším studentským účtem na českém trhu, uvedl Petr Bobysud, ředitel odboru klientské segmenty České spořitelny.

Osobní účet ČS Student je poplatkově zvýhodněn – zcela zdarma si student vybere tři produkty z pásma Standard. Možnost dalšího cenového zvýhodnění představuje Program výhod ČS ve své studentské variantě. Pro získání slevy stačí pouze přistoupení k programu a jedna příchozí platba na Osobní účet ČS Student měsíčně (aktivní účet). Výše slevy se odvíjí buď podle sumy měsíčních příchozích transakcí na účet (kreditní obrat) nebo podle aktuální výše uložených i vypůjčených peněz v celé Finanční skupině České spořitelny (bilanční suma).

Novinkou ke standardnímu i studentskému Osobního účtu ČS je úrazové pojištění sjednané jako volitelná služba přímo k účtu. Pojištění se vztahuje na případy úrazu s trvalými následky (jednorázová výplata až 300 tis. Kč) a pokrývá také náklady na pobyt v nemocnici a další výdaje spojené s léčením (denní odškodné až 300 Kč).

Studenti si mohou v rámci Osobního účtu ČS student sjednat kontokorent, k dispozici je dále i zvýhodněná Chytrá karta ČS pro studenty s prvním pásmem služeb zdarma. Úvěrový rámec ke kontokorentu a Chytré kartě ČS je pro studenty celkem až 40 000 Kč a poskytuje se bez ručitele.

Po dokončení studia účet nezaniká, je automaticky převeden na základní nastavení Osobního účtu České spořitelny. Naprostá většina studentů zůstává po skončení studia i nadále klienty České spořitelny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).