Hlavní navigace

Účastníci penzijního připojištění v ČSOB získají za rok 2004 nejvyšší zhodnocení na trhu

Oba penzijní fondy skupiny ČSOB, tedy PF Stabilita a PF Progres, byly v minulém roce velmi úspěšné při zhodnocování prostředků svých klientů. Výsledky fondů tak umožní připsat za rok 2004 účastníkům ČSOB Penzijního fondu Stabilita zhodnocení přesahující 4 % a klienti ČSOB Penzijního fondu Progres si připíší dokonce více než 5 %.

Sdílet

Z dostupných údajů Asociace penzijních fondů ČR vyplývá, že podle výše zhodnocení by měly být ČSOB Penzijní fondy na trhu vůbec nejúspěšnější mezi všemi jedenácti penzijními fondy. Konečný procentní výsledek bude známý až po schválení hospodářského výsledku valnou hromadou, která je plánována na měsíc květen.

Již v předloňském roce dosáhl PF Progres nejlepšího výsledku. Jsem ráda, že nyní konkurenční fondy převýšil také druhý z našich fondů, uvedla obchodní ředitelka ČSOB Penzijního fondu Stabilita Kateřina Štěrbová. Přikláním se k názoru, že by se průměrné zhodnocení penzijních fondů za rok 2004 mělo pohybovat někde nad třemi procenty, dodala Štěrbová. Podle ní lze uplynulý rok považovat za úspěšný z pohledu ČSOB i proto, že dále rostl počet účastníků u obou fondů. Progres se díky loňskému zvýšení celkového počtu svých klientů o 55 procent stal se svými téměř 23 385 účastníky největší mezi malými penzijními fondy a Stabilitě se podařilo navýšit meziročně počet účastníků o 6 procent na celkových 310 321.

Penzijní fondy ČSOB respektují odlišné požadavky klientů na penzijní připojištění, zvláště upřednostňovanou délku spoření. Zatímco ČSOB PF Stabilita je určen klientům starším 45 let upřednostňujícím kratší dobu spoření, ČSOB PF Progres je naopak vhodnější pro mladší klienty, kteří chtějí spořit déle a s vyšším zhodnocením akceptují i jistou míru rizika. ČSOB Penzijní fond Progres je jediným penzijním fondem na českém trhu, který se ve své dlouhodobé strategii zaměřuje na mladší generaci.

Pavel Hejzlar
Komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).