Hlavní navigace

TZ k Mezinárodnímu pracovnímu setkání k boji s pojistným podvodem

Praha (9. října 2006) - Česká asociace pojišťoven (ČAP) pořádá, ve dnech 10.-11. října 2006 v hotelu CENTRO v Hustopečích „MEZINÁRODNÍ PRACOVNÍ SETKÁNÍ K BOJI S POJISTNÝM PODVODEM“ za účasti zástupců asociací pojišťoven Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a České republiky a pozvaných hostů. Celkem se konference zúčastní 50 domácích a zahraničních odborníků na pojistný podvod.

Sdílet

Myšlenka, uspořádat takové setkání odborníků v oblasti pojistného podvodu zemí středoevropského regionu v České republice, vznikla na Mezinárodní konferenci o boji s pojistným podvodem v Trenčíně (Slovenská republika) ve dnech 6. a 7. června 2005 (Rakousko, Slovensko a Česká republika) a zároveň byla podpořena i na společném jednání zástupců ČAP a GDV (Německá asociace pojišťoven) v Berlíně, ve dnech 6. – 7. září 2005.

Na setkání přijali pozvání i vzácní hosté jako například Maxi Moody (výkonná ředitelka, Mezinárodní asociace agentur pro pojistný podvod – IAIFA), Jean-Louis Marsaud (ředitel pro neživotní pojištění CEA), Stanislav Potoczek (ředitel trestního odboru, Nejvyšší státní zastupitelství ČR), Jan Švejdar (ředitel, Úřad služby kriminální policie a vyšetřování, Policejní prezidium ČR), Vladimír Stupka (zástupce ředitele, Ředitelství služby dopravní policie, Policejní prezidium ČR) a další.

Cílem konference je výměna zkušeností s organizací boje proti pojistným podvodům v zúčastněných zemích, stav legislativních a jiných podmínek v boji proti pojistnému podvodu v zúčastněných zemích, seznámení se s novými formami a trendy vývoje pojistných podvodů, předání poznatků z praktických zkušeností z boje proti pojistnému podvodu v jednotlivých zemích a diskuse o nových možnostech v tomto boji, projednání dalších společných postupů ve spolupráci v boji s pojistným podvodem a přijetí opatření k její větší účinnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).