Hlavní navigace

Turistická sezóna 2006 a cestovní pojištění ČP

Praha (15. září 2006) - S cestovním pojištěním České pojišťovny vyjelo letos do zahraničí opět více než milion pojištěných turistů, přičemž zhruba polovina byla prostřednictvím cestovních kanceláří, druhá jako individuální turisté. O letošní letní sezóně se hovoří v mnoha směrech jako o rekordní, což se, bohužel, projevilo i na zvýšeném počtu pojistných událostí, které z cestovního pojištění hlásili klienti České pojišťovny. Podle statistiky bylo za červen, červenec a srpen letošního roku nahlášeno 3364 pojistných událostí což je o 503 případů více, než v loňském roce, kdy jich bylo evidováno 2861.

Sdílet

Důvodem zvýšeného počtu onemocnění a úrazů je to, že Češi se v přímořských letoviscích nechovají zodpovědně ke svému zdraví, například nedodržují polední siestu, jako místní lidé a naopak bez pokrývky hlavy, patřičného pitného režimu a krémů s dostatečným ochranným faktorem se „vypékají“ i na prudkém poledním slunci. Spáleniny mohou být pouze tím menším zlem. Zvláště starší lidé doplácejí na svoji nezodpovědnost nejrůznějšími srdečními a mozkovými příhodami. Ty se staly osudnými například 61leté ženě ve Středomoří nebo 74letému muži v Turecku.

Česká pojišťovna řešila během tří měsíců celkem deset úmrtí, o čtyři více, než ve srovnatelném období loňského roku, přičemž nejčastější příčinou bylo kromě selhání srdce nebo krvácení do mozku utonutí či mnohačetné těžké úrazy při autonehodách. Také mladí lidé by si měli dávat pozor na veškeré výkyvy svého zdravotního stavu způsobené vedrem, změnami tlaku při potápění, zvýšenou fyzickou námahou či dalšími faktory a při jakémkoliv podezření, že není něco v pořádku, vyhledat raději lékaře.

Z hlášení nashromážděných na úseku likvidace cestovního pojištění České pojišťovny vyplývá, že převažovaly v letošní sezóně dokonce více než pětinásobně nemoci nad úrazy. Mezi nejčastějšími onemocněními byla opět průjmová a jiná zažívací či alergie všeho druhu. Do statistik se letos také více než v jiných letech zapsaly nejrůznější zlomeniny či otřesy mozku po uklouznutí u bazénu nebo v koupelnách. V letošním roce bylo i neobvykle velké množství operací slepého střeva.

Z kuriozit jsme zaznamenali pokousání psem v Rumunsku, zlomeninu hrudního obratle seniorky při jízdě na toboganu, uštknutí hadem či alergickou reakci na kontakt s jedovatou rybou v Bulharsku.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 36 procent. Má základní kapitál 4 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 250 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).