Hlavní navigace

Turín přivítá v únoru nejen olympioniky, ale i vítěze dětské výtvarné soutěže

Praha, 21. července 2005 –Visa International, celosvětový sponzor a oficiální platební systém zimních olympijských her 2006 v Turíně, oznámila zahájení sedmého ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže Visa olympiáda fantazie. 23 nejlepším kreslířům z 13 zemí včetně České republiky soutěž umožní navštívit olympijské hry v italském Turíně.

Sdílet

Soutěž se účastní Anglie, Česká republika, Čína, Chorvatsko, Japonsko, Itálie, Kanada, Norsko, Polsko, Rumunsko, Rusko, Švýcarsko a Ukrajina.

Visa olympiáda fantazie je určena žákům ve věku 9 až 13 let a jejich úkolem je vytvořit originální vlajku zimního olympijského sportu, v němž by nejraději soutěžili.

Děti mohou posílat své kresby a malby na zadané téma do 15. září 2005. Vítěz českého kola soutěže bude spolu s jedním ze svých rodičů hostem asociace Visa na olympijských hrách v době od 9. do 13. února 2006. V průběhu svého pobytu v Turíně bude moci kromě oficiálních soutěží navštívit také doprovodný program olympijských her a seznámit se s italským prostředím a kulturou.

Na všechny základní školy v České republice byly rozeslány plakáty a letáky informující o podmínkách a pravidlech soutěže Visa olympiáda fantazie. Podrobné informace získají žáci také od svých učitelů výtvarné výchovy nebo třídních učitelů. Záštitu nad celým projektem převzal známý dětský výtvarník Lukáš Urbánek, který je i jedním z členů poroty rozhodující o vítězi soutěže.

Soutěž je rozdělena do sedmi krajských kol. Z každého kraje postoupí do finálního výběru se svými obrázky deset kreslířů. Všech 70 finalistů získá cenu od České spořitelny, která je partnerem projektu v České republice. Z těchto finálových obrázků pak bude porota vybírat ten nejlepší, jehož autor či autorka zažije atmosféru Zimních olympijských her 2006 v Turíně.

Děti se mohou tvůrčím způsobem zapojit do dění okolo zimních olympijských her a rozšíří si své vědomosti o této nejvýznamnější a nejpopulárnější sportovní události, řekl Miloslav Kozler, manažer pro Českou republiku, Visa Europe. Visa olympiáda fantazie zaznamenala v minulých letech obrovský úspěch a jsme velmi rádi, že tuto soutěž pořádáme v České republice i letos, dodal Kozler.

Vítězné obrázky budou vystaveny přímo v dějišti zimních olympijských her v italském Turíně a budou podle nich zhotoveny skutečné látkové vlajky, jenž ozdobí různá sportoviště v průběhu celých olympijských her.

V loňském ročníku soutěže Visa olympiáda fantazie u příležitosti olympijských her v Aténách Visa obdržela 477 469 výkresů od dětí ze všech koutů světa a 33 vítězů ze 17 zemí se jelo podívat na olympiádu.

Asociace Visa je celosvětovým sponzorem olympijských her již téměř 20 let a během této doby sponzorovala pět letních (Soul, Barcelona, Atlanta, Sydney, Atény) a pět zimních (Calgary, Albertville, Lillehammer, Nagano a Salt Lake City) olympiád. V Turíně bude Visa opět vystupovat jako celosvětový sponzor a exkluzivní oficiální platební systém Zimních olympijských her 2006.

XX. zimní olympijské hry v italském Turíně budou probíhat od 10. února do 17. února 2006. V 15 dis­ciplínách změří síly téměř 2 500 sportovců z 85 zemí. Očekává se, že hry bude sledovat 1,5 milionu diváků přímo na sportovištích v Turíně a jeho okolí a další desítky milionů budou tuto vrcholnou sportovní událost sledovat v přímých televizních přenosech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).