Hlavní navigace

Tržby skupiny AXA meziročně vzrostly o 34 %

Finanční skupina AXA, která v letošním roce vstoupila na tuzemský trh, má za sebou velice úspěšné první čtvrtletí roku 2007. Její tržby se meziročně zvýšily o 34 % na 2,1 miliardy eur a objem smluv v oblasti životního pojištění vzrostl o 13 %. Skupina AXA současně zaznamenala 22% růst příjmů v oblasti správy aktiv. Za výbornými výsledky stojí především úspěšná akvizice společnosti Winterthur a dynamický nárůst nově uzavřených smluv v Německu, Japonsku a v oblasti střední a východní Evropy.

Sdílet

Hodnota nově uzavřených smluv (NBV) v oblasti životního pojištění dosáhla v prvním čtvrtletí 467 milionů eur (zvýšení o 13 %). Kromě tradičních trhů, jako jsou USA, Francie a Velká Británie, se společnosti AXA dařilo zejména ve střední a východní Evropě. Ukazatel APE (Annual Premium Equivalent – roční pojistné) zde u nově uzavřených smluv vzrostl o 24 % na 21 milionů eur. Největší podíl na tom měla Česká republika (8 milionů eur) a Maďarsko (5 milionů eur).

„Tržby společnosti AXA v prvním čtvrtletí roku vzrostly o 34 %, což dokládá efektivitu našeho podnikatelského modelu, který v sobě spojuje silný organický růst a doplňkové akvizice zaměřené zejména na oblast distribuce,“ uvedl Henri de Castries, předseda správní rady skupiny AXA. „Naše aktivity v oblasti životního pojištění a spoření opět vykázaly dvouciferný nárůst. Úspěšně si v mezinárodním měřítku vede především náš nový, progresivní produkt, Akumulátor, který nabízí proměnlivou výši splátek.“

Tržby v oblasti majetkového a úrazového pojištění dosáhly 8,79 miliard euro, což představuje oproti prvnímu čtvrtletí roku 2006 zvýšení o 3 %. Zvlášť výrazný byl příspěvek Velké Británie, Francie, Irska, jižní Evropy, ale velmi dynamicky se rozvíjí další trhy, jako např. Turecko, Maroko a východní Asie. Příjmy v oblasti správy aktiv vzrostly o 22 % na 1,15 miliardy eur. Hlavní zásluhu na tomto vývoji měly především vyšší průměrné objemy spravovaných aktiv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).