Hlavní navigace

TRIUMF – nové jednorázové životní pojištění s triumfálním úročením vkladu 3,5 procenta ročně

ČSOB Pojišťovna dnes uvedla do prodeje nové jednorázové životní pojištění TRIUMF s mimořádně vysokým zhodnocením úspor. Garantované zhodnocení činí 3,5 procenta ročně, což je podstatně více, než lze v současnosti získat nejen u bankovních vkladů, ale i u běžných produktů životního pojištění. K tomu přistupuje navíc pojistná ochrana.

Sdílet

Díky vysoce nadprůměrnému zhodnocení, jednoduchému sjednání bez oceňování zdravotního stavu a širokému rozpětí vstupních věků se pojištění TRIUMF hodí pro všechny, kdo chtějí krátkodobě a velmi výhodně zkombinovat pojištění se spořením, řekl ředitel marketingu ČSOB Pojišťovny Petr Kleiner.

Jednorázové životní pojištění TRIUMF je pojištění pro případ smrti nebo dožití, které si mohou sjednat lidé ve věku 15 až 65 let, a to na dobu 5 až 8 let. Nejnižší pojistné je 80 000 korun, nejvyšší vložená částka není nijak omezena.

Příklad pojištění TRIUMF

Žena ve věku 53 let chce krátkodobě uložit a zhodnotit část sumy, kterou získala po ukončení stavebního spoření. Sjedná si proto životní pojištění TRIUMF na dobu 7 let a jako jednorázové pojistné zaplatí částku 100 000 Kč. Získá tak nejen výhodné úročení, ale i možnost využít daňové úlevy.

Při dožití se konce pojistné doby, tedy v 60 letech, obdrží klientka zaručenou pojistnou částku pro případ dožití 118 870 Kč. Celková kapitálová hodnota pojištění však může být ještě vyšší, protože kromě garantovaného zhodnocení 3,5 % ročně připisuje ČSOB Pojišťovna klientům ještě podíly na zisku. Navíc, protože klientka splňuje podmínky pro přiznání daňových úlev, bude si moci odečítat poměrnou část zaplaceného pojistného od daňového základu. Při jednorázovém vkladu 100 000 Kč a sedmileté pojistné době činí poměrná roční část pojistného více než 14 000 Kč. Zákon přitom umožňuje snížit si daňový základ až o 12 000 Kč, což představuje roční úsporu na daních až 3840 Kč.

V případě úmrtí pojištěné během pojistné doby vyplatí pojišťovna oprávněné osobě minimálně 100 000 Kč (zaplacené pojistné), nebo kapitálovou hodnotu, pokud bude vyšší.

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která nabízí široké spektrum životních i neživotních pojištění občanům, malým a středním podnikatelům i největším korporacím. Na konci 1. pololetí 2004 byla, měřeno předepsaným pojistným, čtvrtou největší pojišťovnou na domácím trhu. Tři čtvrtiny jejích akcií vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen NV z nadnárodní skupiny KBC, 25 % drží ČSOB, a. s..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).