Hlavní navigace

Triglav považuje insolvenční návrh za vydírání

Insolvenční návrh, který dnes na Triglav pojišťovnu a.s. podala společnost Westminster Network Limited, považují představitelé pojišťovny za snahu úmyslně poškodit dobré jméno společnosti a vyvinout nátlak na promptní uhrazení spekulativní pohledávky. Pojišťovna, která v současné době neeviduje žádné závazky po splatnosti, je rozhodnuta se bránit právní cestou.

Sdílet

Je zde jednoznačně patrná snaha očernit naši společnost v očích veřejnosti. Závazek, který je předmětem sporu, považujeme za neoprávněný a insolvenční návrh za nástroj vydírání. Ve spolupráci s našimi právníky již připravujeme adekvátní kroky, uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. Předně bych chtěl uklidnit naše klienty a obchodní partnery. Naše společnost pochopitelně žádné finanční problémy nemá, což je patrné i z našich auditovaných výsledků. V současné době neevidujeme jediný závazek po splatnosti, doplnil Baný.

Předmětem aktuálního sporu jsou nezaplacené provize z pojištění vozidel v roce 2007. Anglická společnost Westminster Network Limited pohledávku koupila od brněnské firmy B. M. Compact. Podle právníků Triglav pojišťovny rozporovaný závazek v žádném případě nesplňuje podmínky případného uvalení konkurzu. Za neseriozním jednáním společnosti Westminster Network Limited, která v České republice nemá řádné zastoupení, tak pojišťovna vidí především snahu o promptní uhrazení spekulativního závazku.

Insolvenční řízení je mnohem levnější a rychlejší než klasický soudní spor. To je podle nás hlavní důvod k podání insolvenčního návrhu. My jsme pochopitelně připraveni této formě nátlaku nepodlehnout a podobně vykonstruovaným sporům se bránit, dodal Petr Baný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).