Hlavní navigace

Tři čtvrtiny Čechů si přejí více policejních akcí typu „Kryštof“

[Tisková zpráva] Drtivá většina Čechů (78 %) by uvítala častější policejní akce typu „Kryštof“, které by omezily rizikové chování řidičů na silnicích.

Sdílet

Kladný názor vyjadřují častěji ženy (84 %) a neřidiči (87 %). O tom, že podobné akce mají pozitivní vliv na chování řidičů a jejich jízdu, je přesvědčeno 73 % Čechů. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu společnosti GE Money Auto, která financuje nejvíce vozů v České republice.

„Většina českých řidičů si přeje, aby bylo na českých silnicích více policejních kontrol typu Kryštof a byly častější. Souhlasí s tím neřidiči a především ženy, které cestují se svým partnerem jako spolujezdkyně (80 %). Podobné akce by podle nich mohly přispět k vyšší bezpečnosti silničního provozu a podporovat dodržování dopravních předpisů. Náš výzkum totiž mimo jiné prokázal, že se mnozí řidiči nevěnují za jízdy plně řízení svého vozidla a ohrožují tak nejen sebe, ale i ostatní motoristy,“ uvedl Milan Beutl, generální ředitel GE Money Auto.

Na bezpečnost silniční dopravy se zaměří policisté také během léta. Toto období totiž patří s ohledem na intenzivnější dopravu nebo vysoké letní teploty k rizikovějším obdobím roku. „Velkou pozornost budeme mimo jiné věnovat výjezdům řidičů na dovolené na konci června a jejich návratům na přelomu srpna a září, zejména s ohledem na intenzitu dopravy,“ uvedla vrchní komisařka Veronika Hodačová z Policejního prezídia České republiky. Dodala, že prioritou dopravní policie pro letošní rok bude způsob jízdy a bezpečné poutání.

Podle průzkumu GE Money Auto se ukazuje, že se řidiči nedostatečně věnují řízení. K tomu, že alespoň někdy telefonují bez hands free, se přiznává 47 % řidičů, 24 % motoristů píše během jízdy textové zprávy, čímž se dopouští dopravního přestupku. Mnozí motoristé navíc za volantem pijí nápoje (46 %) nebo jí (31 %).

Průzkum dále ukázal, že čeští řidiči tráví na silnicích stále více času. V porovnání s rokem 2008, kdy společnost GE Money Auto dělala výzkum poprvé, se zvýšil počet řidičů, kteří řídí vůz více než 30 minut denně, z 55 % na 71 %.

Exkluzivní průzkum realizovala společnost GE Money Auto, která financuje nejvíce vozů v České republice. Její úvěr autoCREDIT je nejoblíbenějším produktem k financování vozu – svůj automobil si díky němu pořídilo již 200 000 zákazníků. Úvěr je možné vyřídit snadno a na počkání přímo u prodejců nových anebo ojetých vozů, přičemž stačí pouze dva doklady totožnosti. Ke každému úvěru autoCREDIT BONUS, sjednanému do 30. června 2011, získají klienti navíc pohonné hmoty až na 1000 km v podobě CCS karty přednabité na 2000 Kč.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).