Hlavní navigace

Třetina motoristů by uvítala kartu poskytující slevu na pohonné hmoty

Praha, 18. října 2006 – Podle aktuálního průzkumu společnosti Factum Invenio o nákupních zvyklostech v oblasti pohonných hmot realizovaného pro společnost Citibank by pro sedm z deseti vlastníků soukromých automobilů byla zajímavá platební karta, za jejíž používání k placení za pohonné hmoty by získali nějaké slevy. Třetina motoristů by přitom upřednostňovala přímo slevu na pohonné hmoty.

Sdílet

Podle výzkumu by dále:

• Třetina motoristů uvítala procentuální slevu z celkové částky zaplacené za jakékoliv zboží a služby platební kartou.
• Desetina motoristů by ráda využila odměnu v podobě dárků z katalogové nabídky.

Asi třetina dotazovaných motoristů přitom již dnes získává v souvislosti s nákupy či placením za pohonné hmoty nějaké dárky, slevy či jiné výhody. Využívání výhod roste se zvyšujícím se příjmem. Každý čtvrtý motorista s příjmem nad 15 000 využívá dárky, slevy a další bonusy.

Průměrná útrata za pohonné hmoty je 1452 korun měsíčně

Podle průzkumu mají čtyři lidé z deseti vlastní automobil, v příjmové kategorii 15 000 korun a výše je to dokonce sedm lidí z deseti. Není pochyb o tom, že právě pohonné hmoty tvoří značnou část měsíčních výdajů domácností. Podle průzkumu Factum Invenio:

• Majitelé soukromých aut za pohonné hmoty měsíčně v průměru utratí1452 korun.
• Výše útraty roste se zvyšujícím se příjmem, lidé s měsíčním příjmem nad 15 000 utratí průměrně 1714 korun.

Řidiče motivuje k výběru čerpací stanice levnější benzín

Není žádným překvapením, že podle průzkumu je nejčastěji volenou čerpací stanicí mezi řidiči čerpací stanice s nejlevnějšími pohonnými hmotami, ale téměř stejně důležitá je také její poloha – téměř stejné procento řidičů volí stanici nejbližší.

Jak konkrétně vypadají preference řidičů?

• 40 % volí čerpací stanici s nejlevnějšími pohonnými hmotami;
• 37 % motoristů volí nejbližší čerpací stanici;
• 9 % řidičů tankuje tam, kde jim nabízejí slevy nebo dárky;
• 9 % řidičů je jedno, kde tankují;
• 3 % řidičů tankují u čerpací stanice konkrétní značkové společnosti.

Sleva na pohonné hmoty s novou Shell MasterCard od Citibank a.s.

Čeští řidiči mohou od dnešního dne snížit své výdaje na pohonné hmoty díky nové kreditní kartě Shell MasterCard od Citibank a.s.. Ta jim umožňuje získat slevu na pohonné hmoty Shell a ostatní nákupy u Shellu.

V rámci zvýhodněného období, do konce ledna 2007, mohou řidiči získat slevu až 6 % z jednoho litru pohonných hmot Shell a slevu až 2 % z ostatních nákupů uskutečněných kdekoliv v České republice nebo v zahraničí.

Naplněním 40litrové nádrže třikrát do měsíce tak může zákazník ušetřit 208* Kč. Pokud zároveň zaplatí kartou další nákupy v hodnotě 10 000 korun, získá dalších 200 Kč. Celkem tak zákazník měsíčně ušetří u Shellu 408 Kč, které se mu odečtou z plateb za palivo a ostatní zboží či služby u Shellu v následujícím měsíci.

Po skončení zvýhodněného období, tedy od 1. února 2007, bude držitel kreditní karty automaticky získávat slevu 3 % na litr pohonných hmot Shell a 1 % ze všech ostatních nákupů. Získané bonusy je možné uplatnit na nákupy pohonných hmot a jakéhokoli zboží či služeb pouze u Shellu na území České republiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).