Hlavní navigace

Třetí česko-rakouský poradenský den k důchodům se uskuteční ve Freistadtu

[Tisková zpráva] Užitečné informace z důchodové oblasti pro všechny, kteří pracují nebo pracovali v České republice a Rakousku, poskytne třetí česko-rakouský poradenský den, který se uskuteční 10. října 2011 v hornorakouském Freistadtu.

Sdílet

Akci organizuje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci s rakouským nositelem pojištění Pensionsversiche­rungsanstalt (PV).

Zájemci mohou získat informace týkající se podmínek nároku na důchod, dob pojištění, důchodového věku, postupu při podávání žádosti o důchod, případně stavu důchodového řízení.

Poradenský den se v pondělí 10. října 2011 uskuteční na adrese:

OÖ Gebietskrankenkasse

Hessenstraße 13

Freistadt

a to od 8:30 do 16:00.

Na konzultaci je nutné se předem objednat, a to na telefonním čísle (+420) 257 062 979. Při objednání i vlastní konzultaci je třeba znát a mít s sebou doklady o pojištění (české rodné číslo a rakouské číslo pojištění). S sebou na konzultaci by zájemci neměli zapomenout vzít průkaz totožnosti (občanský průkaz, případně cestovní pas). Maximální časový rozsah pro jednu konzultaci je 20 minut.

Konzultace jsou bezplatné, poradenský tým bude tvořit vždy český a rakouský odborník, pro případ potřeby bude zajištěno tlumočení.

O akci informuje rovněž dvojjazyčný plakát.

Poradenský den ve Freistadtu navazuje na minulý poradenský den, který se konal v listopadu 2011 ve Znojmě.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).