Hlavní navigace

Toyota Financial Services bude automatizovaně rozhodovat pomocí Decision Makeru

Společnosti Creditinfo Solutions a Toyota Financial Services se dohodli na dodávce rozhodovacího systému Decision Maker pro podporu automatizovaného schvalování žadatelů o úvěr a leasing vozů Toyota a Lexus. Creditinfo Solutions řeší vývoj a implementaci na míru vytvořených systémů pro správu zákaznických, dealerských účtů a pojistné kalkulačky.

Sdílet

Toyota Financial Services Czech (TFSCZ) patří v České republice k významným leasingovým společnostem a je součástí koncernu Toyota, který se řadí mezi největší globální obchodní společnosti a dle žebříčku Top 10 Fortune Global 500 z roku 2006 je nejobdivovanější automobilkou. Společnost TFSCZ je vlastněna Toyota Financial Services (UK) plc z Velké Británie, stejně tak jako její nedávno založená sestra Toyota Financial Services Slovakia, a společně patří do široké rodiny Toyota Financial Services působících na všech kontinentech a významných trzích dnešního globálního světa.

Implementace systému Decision Maker bude probíhat současně v České republice i na Slovensku. TFSCZ se tak zařadí mezi další významné zákazníky z řad bank a finančních institucí využívajících automatizovaných rozhodovacích systémů společnosti Creditinfo Solutions, jako jsou například Bawag Bank, Credium, OTP Bank, Poštová banka, Raiffeisenbank, CAC LEASING, VB Leasing a další.

„Nasazení automatizovaného systému nám umožní i v malém týmu poskytovat naše služby s přidanou hodnotou mnohem více zákazníkům a s vysokým komfortem, což je plně v souladu s naší filozofií v této oblasti,“ říká Aleš Kamarýt, ředitel společnosti TFSCZ. „Zároveň jsme jedním kontraktem pokryli i další aktuální požadavky, které vychází z naší vize a následně i obchodní strategie. Její součástí je zrychlená výměna dat a rozhodovacích procesů, on-line dostupnost dat, ale i některé moduly pro přímý prodej našich služeb,“ dodává Aleš Kamarýt.

Decision Maker (DcM) je workflow řešení pro automatické schvalování žádostí o finanční služby s dotazováním a hodnocením externích, interních informačních zdrojů. Standardně je jako jeden ze základních externích zdrojů používán Systém sledování vazeb (www.ssv.cz). Dalšími externími zdroji pro leasingové společnosti pak mohou být NRKI, SOLUS či např. odcizené a ztracené doklady, evidence úpadců, CarData.cz apod.

Celé implementované řešení bude umožňovat na jedné straně novému i stávajícímu klientovi uživatelsky příjemné a jednoduché vyplnění žádosti prostřednictvím webového formuláře, po jehož odeslání dojde k předschválení žádosti o leasingové/ú­věrové financování. Stávajícím klientům pak bude řešení poskytovat přístup k údajům o jejich smlouvě a dealerům o jejich angažovanosti a dalších detailech týkajících se pro ně určeného financování. Na druhé straně bude systém plně automatizovaně hodnotit vstupy klientských žádostí, kdy výsledkem bude schválení žádosti včetně automatizovaného tisku smlouvy, příp. zamítnutí žádosti či její předání k ručnímu analytickému posouzení, a to v závislosti na nastavení rozhodovacích pravidel jednotlivých strategií.

Implementace řešení bude prováděna po etapách, kdy nejprve bude zprovozněna aplikace klientských a dealerských účtů, dále vlastní workflow (hlavní proces), webaplikace prescoringu žádosti a v poslední fázi pojistná kalkulačka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).