Hlavní navigace

Titul „MasterCard Firemní banka roku 2007“ získala Komerční banka

Finanční ředitelé nejvýznamnějších firem v České republice letos již potřetí udělili titul MasterCard Firemní banka roku. Svou pozici banky, která firmám poskytuje nejkvalitnější služby, obhájila Komerční banka.

Sdílet

Na základě hlasování více než 150 finančních ředitelů nejvýznamnějších firem sdružených v Czech Top 100 bylo 14. června uděleno prestižní ocenění MasterCard Firemní banka roku 2007. Iniciátorem této speciální kategorie vyhlašované v rámci žebříčku 100 nejvýznam­nějších firem České republiky je společnost MasterCard Europe, která tímto způsobem nabízí českým firmám objektivní zhodnocení firemního bankovnictví. Jméno vítězné banky, kterou se stala Komerční banka, bylo vyhlášeno během slavnostního večera sdružení Czech Top 100 v Obecním domě v Praze. Pomyslnou zlatou medaili v prestižním ocenění MasterCard Firemní banka roku 2007 získala Komerční banka. Druhé místo patří ČSOB, bronz si odnesla Česká spořitelna.

Letošní výsledky MasterCard Firemní banky roku zhodnotil Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko: „První výsledky ocenění MasterCard Firemní banka roku jsme české veřejnosti představili v roce 2005. Od té doby se každým rokem snažíme přinášet českým firmám objektivní informace o kvalitách služeb jednotlivých bank. Všechny tři banky, které se letos umístily na stupních vítězů, obhájily výsledky z minulého ročníku ocenění a potvrdily tak pevnou pozici, kterou na poli firemního bankovnictví zastávají.“

„Vyhrát podruhé za sebou ocenění Firemní banka roku je pro nás především důkazem toho, že Komerční banka nabízí podnikům vysokou úroveň služeb a zároveň toho, že jsme vnímáni jako odborníci. Na druhé straně to pro nás také představuje velký závazek do budoucnosti. Už nyní ale mohu říci, že jsme neusnuli na vavřínech. V nedávné době jsme, právě s cílem více přizpůsobit nabízené služby specifickým potřebám velkých podniků, změnili způsob jejich obsluhy. Pevně věříme, že našim klientům to přinese maximální pohodlí spojené s vyšší efektivitou a kvalitou,“ řekl Jan Juchelka, člen představenstva a výkonný ředitel pro Top Corporations Komerční banky.

O výsledcích ocenění MasterCard Firemní banka roku 2007 rozhodla porota složená z finančních ředitelů nejvýznamnějších firem v České republice. Porotci hodnotili jednotlivé banky především podle vlastních zkušeností, k dispozici ale měli také podklady, které k tomuto účelu poskytly jednotlivé banky.

Při hodnocení bankovních služeb vycházeli finanční ředitelé především z konkrétních zkušeností z oblastí, jakými jsou:

  • kvalita jednotlivých produktů poskytovaných bankami
  • inovace a vzájemná kompatibilita bankovních produktů
  • kvalita a spolehlivost poskytovaných služeb
  • vstřícnost bank při vyřizování klientských požadavků.

Společnost MasterCard je již třetím rokem partnerem prestižního sdružení CZECH TOP 100. Obě společnosti chtějí pomocí ocenění MasterCard Firemní banka roku zdůraznit fakt, že kvalitní bankovní služby jsou v každé zemi jednou ze základních podmínek pro úspěšný rozvoj podnikatelského prostředí.

Výsledky letošního ročníku MasterCard Firemní banka roku:

1. místo: Komerční banka
2. místo: ČSOB
3. místo: Česká spořitelna

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).