Hlavní navigace

Tisková zpráva k vstupu letecké společnosti Condor na Letiště Praha, s. p.

Na Letišti Praha, s. p. operuje od května německá letecká společnost Condor. Rozšiřuje se tím škála nabízených možností pro cestující, kteří využívají Ruzyň jako bránu k cestám po celém světě.

Sdílet

Letadla společnosti Condor létají na trase Praha – Mnichov – Praha. Po přestupu na tomto německém letišti nabízí dopravce i dálkové lety do atraktivních destinací jihovýchodní Asie a Karibiku. V Praze si tak můžete zakoupit letenky například do Dominikánské republiky, Thajska, na Srí Lanku, Kubu, do států Severní Ameriky nebo Asie.

Letecký přepravce Condor bude z Prahy létat Airbusem 320, který nabízí až 174 míst. „Z pohledu letiště je přínosem zejména, že Condor využívá větší stroje, do kterých se vejde víc pasažérů,“ říká ředitel Odboru leteckého obchodu a rozvoje Stanislav Zeman a dodává: „Pro cestující se tak rozšiřuje nabídka a roste škála poskytovaných služeb.“ Zajímavé by mohly být služby této společnosti taky pro menší cestovní kanceláře. Můžou si totiž koupit bloky letenek do exotických destinací bez předchozí domluvy s větší cestovní kanceláří.

Condor létá z Prahy do Mnichova každý den. Ze jmenovaného německého letiště přilétá pravidelně v 7:20 a z Ruzyně startuje v 8:00. Tento původně pouze charterový dopravce nyní rozšiřuje své služby jako nízkonákladový. Letecká společnost Condor byla založena v roce 1956 a je součástí firmy Lufthansa. Má vlastní letku složenou ze strojů: Airbus A320, Boeing 757 a 767 a létá do víc než 70 destinací po celém světě. Na letišti ve Frankfurtu obsadil Condor dokonce místo druhého nejsilnějšího přepravce, hned za jeho mateřskou společností Lufthansa.

Nabídku rozšíří i další nízkonákladový dopravce Fly Me. Od začátku července do 28.8. bude létat do švédského Götteborgu každý den kromě neděle. Zatím operuje do této destinace v pondělí, úterý a ve čtvrtek. Tato letecká společnost používá Boeing 737/ 300 s maximální kapacitou 136 pasažérů.

V rámci letního letového řádu nabízí Letiště Praha 8 nových destinací: Basilej, Bilbao, Miláno/Linate, Neapol, Nice, Oděsu, Paříž-Orly a Voroněž. Své služby nabízí cestujícím taky 8 nových leteckých společností: Kromě Condoru je to Air G, Flugdienst, Danish Air Transport, Easyjet Switzerland SA, Flightline Espana, Fly Me Sweden, Imar Airlines a Polet. Novým bázovým dopravcem je od letošního jara nízkonákladová letecká společnost SkyEurope. Celkový počet dopravců se během léta navýší ze současných 54 na 58 a počet destinací, které jsou s Prahou letecky spojeny, stoupne ze 114 na 118. Počet leteckých spojení by se měl celkem pohybovat kolem 294 tisíc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).