Hlavní navigace

Tisková zpráva 5.2.2007

Dnes vláda odsouhlasila návrh definice tzv. sociálního bydlení. Od roku 2008 bude tedy platit nadále snížená 5% DPH pro byty do 120 m2 a pro rodinné domy do 350 m2.

Sdílet

„Je to poměrně rozumný návrh, který dává možnost reálně udržet podstatnou část bytové výstavby ve snížené sazbě a přitom dostát našim závazkům jako člena EU. Oceňujeme realistický přístup současného ministra financí, protože nedávná snaha o prosazení opravdu široké definice se nám podle prvních neoficiálních reakcí z Bruselu jevila jako příliš furiantská.

Pokud se týká naší produkce, navrhované hraniční výměry rodinné domy v naší nabídce ani nedosahují a z bytů se pod mezní výměrou pohybuje okolo 90%“, říká Miluše Netolická, obchodní ředitelka CENTRAL GROUP. Důležité je také, jak efektivně bude zákon konečně zkoncipován, protože dobrý záměr může být nečekaně znehodnocen technicky nedotaženým nebo zbytečně složitým zněním předpisu. „Věříme, že toto politické zadání vlády bude příslušnými složkami exekutivy připraveno natolik kvalitně, aby co nejdříve odpadla dosavadní nejistota o dalším vývoji v této oblasti. Naši daňoví experti jsou samozřejmě připraveni do odborné diskuse o novém zákonu také přispět.“ uzavírá Netolická. CENTRAL GROUP je jedním z nejvýznamnějších developerů na současném trhu. Ročně dokončuje několik tisíc bytů a domů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).