Hlavní navigace

Tisková zpráva

Správkyně konkursní podstaty Union banky a.s. "v likvidaci" Ing. Michaela Huserová zřejmě zabránila poškozování zástavního věřitele. Naprostá většina akcií Union pojišťovny na které je rozvržena současná výše základního kapitálu ve výši 300 mil. Kč je zastavena ve prospěch Union banky.

Sdílet

Na program náhradní valné hromady Union pojišťovny, která se měla uskutečnit minulý týden ve čtvrtek, bylo navrženo snížení základního kapitálu o 282 mil. Kč a dále mělo být rozhodnuto o následném zvýšení upsáním nových akcií jediným zájemcem firmou Conti Capital. Vyzvala jsem akcionáře Union pojišťovny aby se zdrželi všeho, čím by se zástava zhoršila na újmu zástavního věřitele sdělila Huserová. Upozornila jsem je, že v případě snížení základního kapitálu Union pojišťovny na navrhovaných 18 mil.Kč dojde k zásadnímu porušení zákona o pojišťovnictví. Dle mých informací nebyl ani udělen souhlas Ministerstva financí k nabytí balíku akcií Union pojišťovny ze strany společnosti Conti Capital.

Realizace výše uvedené operace snížení a následného zvýšení základního kapitálu Union pojišťovny by mohla podstatným způsobem snížit hodnotu zajištění pohledávek Union banky a možnost efektivní realizace tohoto zajištění. Jsem spokojená, že se náhradní valná hromada Union pojišťovny nakonec nekonala, máme alespoň trochu více času na hledání nejvhodnějšího řešení jak pro pojišťovnu tak pro banku uvedla Huserová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).