Hlavní navigace

Tisková informace Citigroup INC

Řada klientů českých bank kontaktovala během dnešního dne Citibank a.s. , neboť obdrželi podvodné e-maily požadující od nich sdělení některých důvěrných osobních informací, vztahujících se k bankovnímu účtu či platební kartě.

Sdílet

Žádné finanční ztráty klientů ani ztráty klientských dat v souvislosti s těmito podvodnými aktivitami banka doposud nezaznamenala. Citibank využívá ojedinělý bezpečnostní systém, registrující jakékoliv pokyny k neobvyklým transakcím na klientských účtech. Dojde-li k takovému zjištění, je klient okamžitě kontaktován operátorem a transakce je před realizací ověřena.

Prioritní snahou Citibank a.s. je chránit své klienty, a proto je banka začala okamžitě kontaktovat prostřednictvím telefonu, rozeslala SMS a e-mailové zprávy s varováním a upozorněním, aby na podobné e-maily v žádném případě nereagovali, byť mohou vypadat, jakoby pocházely z důvěryhodných zdrojů. Klientům také budou rozeslány dopisy podobného znění.

Citibank a.s. doporučuje svým klientům, aby v žádném případě nikomu nesdělovali takové informace, jako je číslo platební karty či přístupový kód k účtu. V případě, že nedopatřením k odeslání informací dojde, je třeba, aby klient okamžitě kontaktoval svoji banku, která zablokuje účet a zamezí tak případnému odčerpání finančních prostředků.

Výskyt těchto podvodných e-mailů není v bankovním světě žádnou novinkou. Proto Citibank již delší dobu informuje pravidelně své klienty o nebezpečí těchto aktivit prostřednictvím zasílaných výpisů z účtu, samostatnými dopisy, informačním letáčkem a varováním umístěným na internetových stránkách www.citibank.cz.

Prozatím nemáme žádné informace, že by se některý z našich klientů stal obětí této vlny zasílání podvodných e-mailů. V případě jakýchkoliv pochybností se klienti mohou obrátit na naši nepřetržitou servisní telefonní linku CitiPhone 233 062 222, kde mu telefonní bankéři okamžitě zodpoví jeho dotazy.

Výskyt podvodných e-mailů poškozuje dobré jméno Citibank a.s., a proto banka bezprostředně podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Zároveň předala informace České národní bance, jelikož tento případ se netýká pouze Citibank, ale celého českého bankovního sektoru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).