Hlavní navigace

TheStreet.com zařadil ING Investment Management mezi 5 nejlepších správců

Renomovaný finanční server vybíral z více než 400 fondových rodin ING Investment Management je jedním z pěti nejlepších světových fondových správců.

Sdílet

Vyplývá to z hodnocení renomovaného finančního serveru TheStreet.com, který na základě výsledků za třetí čtvrtletí letošního roku přehodnotil svůj pravidelný rating.

„Jde o vynikající výsledek, zvlášť pokud vezmeme v úvahu, že analytici TheStreet.com přehodnocovali skupinu 437 fondových rodin. Umístit se v takovém počtu mezi prvními pěti na světě, to znamená především skvělou zprávu pro naše investory,“ uvedl předseda představenstva ING Investment Management Jozef Sinčák.

Jako nejlepší skupinu vyhodnotil server Fidelity. ING Investment Management je jediným správcem v první pětce, který nabízí své fondy v České republice veřejnou formou a zároveň zde má dceřinnou společnost. Ta mimo jiné spravuje vůbec největší akciový fond v České republice, ING International Český akciový. Hodnota jeho aktiv aktuálně převyšuje 13 miliard korun, průměrný roční výnos od založení v roce 1997 se pohybuje okolo patnácti procent. „I z České republiky lze spravovat špičkový fond, hodnocený vysoko i ratingovými agenturami. Především je však pro nás důležité nabízet klientům široké spektrum titulů, které pokrývá veškeré investiční potřeby, je však zároveň přehledné a umožňuje jednoduché sestavování typových portfolií,“ dodal Jozef Sinčák.

Aktuálně nabízí ING Investment Management českým investorům 49 fondových titulů, z toho třicet šest akciových, osm dluhopisových, tři fondy peněžního trhu a dva s ochranou kapitálu. Veškeré informace o těchto investičních nástrojích jsou dostupné na webových stránkách www.ingfondy.cz. TheStreet.com je vedoucím nezávislým poskytovatelem finančních zpráv, analýz a ratingů. Existuje od roku 1996, na konci loňského roku měl okolo 180 zaměstnanců a jeho vlastní kapitalizace na NASDAQ se pohybovala okolo čtvrt miliardy amerických dolarů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).