Hlavní navigace

The Banker: ČSOB podruhé v řadě Nejlepší bankou v ČR

ČSOB opět získala prestižní ocenění Nejlepší banka roku 2007 v České republice, které každoročně uděluje časopis The Banker z vydavatelské skupiny Financial Times.

Sdílet

Největší česká banka potvrdila loňské vítězství na základě celkového výkonu, kvalitativních úspěchů, finanční stability a inovativnosti. Ocenění Nejlepší banka roku je každoročně udělováno vybraným finančním ústavům ze 143 zemí světa na základě detailního dotazníku, v němž The Banker hodnotí finanční výsledky, růst tempa a ukazatele výkonu za předchozí období, ale také zavádění nových technologií a strategický rozvoj přihlášených finančních ústavů. Letos se rozhodovalo mezi 457 bankami.

Vítězové v jednotlivých zemích současně získávají i prestižní Brackenovu cenu pro nejúspěšnější firmy v oboru. „Někdy se cítíme jako pionýři, když propagujeme koncept poradenství, zatímco jiné banky se zaměřují čistě na prodej produktů. Víme, že je to běh na dlouhou trať. A proto jsem rád za toto ocenění, které ukazuje, že jdeme správnou cestou,“ komentuje ocenění Pavel Kavánek, generální ředitel ČSOB.

Pavel Kavánek při přebírání ceny časopisu The Banker 2007

Pro ČSOB není ocenění Nejlepší banka roku 2007 v ČR od The Banker jediným uznáním. Stejného ocenění se dostalo ČSOB i od konkurenčního časopisu Global Finance, který zvolil ČSOB nejlepší bankou v České republice za rok 2007. Nejúspěšnější finanční institucí se stala ČSOB i v letošní soutěži Zlatá koruna, kde získala pět prvenství v jednotlivých kategoriích. O významné pozici ČSOB v regionu také vypovídá umístění banky v žebříčku 500 největších firem střední a východní Evropy, které v září sestavili Hospodářské noviny, polský deník Rzeczpospolita a společnost Deloitte. ČSOB se v kategorii Největší banky umístila na druhém místě jako největší český finanční ústav. Výčet letošních ocenění završuje titul Bankéř roku 2007 pro generálního ředitele ČSOB Pavla Kavánka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).