Hlavní navigace

Tesla: Další významná akvizice na českém trhu

Česko-irská Investiční společnost Kilcullen Kapital Partners dnes oznámila akvizici společnosti Tesla. V této známé elektrotechnické a průmyslové společnosti získala 96,97 procenta akcií. Se změnou vlastnické struktury došlo také ke změně na postu generálního ředitele, jímž se stal Martin Stachník, dosavadní výkonný ředitel firmy. Na financování akvizice, která má Tesle přinést nový impuls k využití jejího potenciálu, se podílely banky UniCredit Bank a Commerzbank.

Sdílet

„Naším plánem je zprůhlednit a zjednodušit strukturu Tesly. Počítáme s významnými investicemi, zejména do výzkumu a vývoje, do marketingu, ale i do vytváření nových pracovních míst v nejperspektiv­nějších oborech,“ uvedl Enda O´Coineen, zakladatel a výkonný ředitel Kilcullen Kapital Partners na dnešním setkání se zaměstnanci. Nový majoritní vlastník tak jasně deklaroval víru v budoucnost Tesly. Kontinuitu jejího vývoje pomůže podle něj zachovat také dosavadní generální ředitel František Hála, který se stává prezidentem společnosti. „Plánované změny mají firmě a jejím lidem přinést dlouhodobou prosperitu,“ dodal Enda O´Coineen.

Dalším bezprostředním záměrem nového majoritního vlastníka je rovněž odkoupení zbývajících 3,21 % akcií společnosti, které drží drobní akcionáři. Kilcullen nabídne minoritním akcionářům odkup těchto akcií za stejnou cenu, za jakou získal majoritní balík.

„Společnost chceme postavit ekonomicky znovu na nohy a značce Tesla vrátit její pozici mezi českou technologickou elitou,“ prohlásil nový generální ředitel.

Tesla je tradiční český elektrotechnický a průmyslový podnik, který v současné době vyrábí a dodává vysílací, mikrovlnnou nebo zdravotnickou techniku, ale také například mobilní úpravny vody. Významnou součástí aktiv společnosti je i ochranná známka Tesla chráněná v 80 zemích světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).