Hlavní navigace

Terminál 5 bude slavnostně otevřen britskou královnou

Číslo pět provází jeden z největších stavebních projektů současnosti. Nový, impozantní Terminál 5 letecké společnosti British Airways na londýnském letišti London Heathrow bude otevřen 27. 3. 2008. Nový terminál je největší volně stojící budova ve Velké Británii, která kromě velikosti přinese revoluci v cestování. Terminál 5 umožní nejen rychlost v odbavení cestujících bez stání ve frontách, odbavení zavazadel nejmodernějším zavazadlovým systémem na světě, ale též nabídne nejvyšší možný luxus běžným, ale i prémiovým zákazníkům.

Sdílet

Rychlé a pohodlné cestování

Cestujícím nabídne nový terminál hlavně pohodlí a rychlost. Cestující budou moc pro své odbavení využít 96 samoobslužných kiosků. Cestující by neměl strávit déle než deset minut od okamžiku příjezdu na letiště po projití bezpečnostní přepážkou. Doprava z Terminálu 5 do centra Londýna bude trvat přibližně 20 minut.

Moderní a rychlý systém odbavení zavazadel

K odbavení zavazadel budou sloužit přepážky Fast Bag Drop, které jsou součástí nejmodernějšího zavazadlového systému na světě. Během hodiny bude možné odbavit 12 000 zavazadel, která se budou pohybovat po osmnácti kilometrových pohyblivých pásech.

Světoznámé módní značky a gurmánské zážitky

Na novém terminálu bude 144 obchodů, kaváren a restaurací, včetně značek jako Tiffany’s, Harrods, Paul Smith nebo Starbucks. Světoznámý šéfkuchař Gordon Ramsey otevře na Terminálu 5 svoji první restauraci na letišti.

Největší prostor pro relaxaci a volný čas na světě

Pro prémiové zákazníky bude připraveno 6 salónků o celkové rozloze 15 000 čtverečních metrů a kapacitě přesahující 2 500 lidí. Tento prostor je největší lounche komplex na světě. Klienti budou moc relaxovat v lázních, posedět u luxusního baru se šampaňským nebo si vychutnat atmosféru krbu s digitálním ohněm.

Jedinečná architektura a design

Budova nového terminálu je vzdušná, moderní a prostorná. Terminál 5 je neuvěřitelně rozlehlý, má pět pater, každé z nich o rozloze, na kterou se vejde deset fotbalových hřišť. Na zasklení 43 metrů vysoké, 176 metrů široké a 400 metrů dlouhé konstrukce terminálu bylo použito 30 000 čtverečních metrů skla. Terminál 5 byl navržen architektonickým ateliérem Rogers, Stirk, Harbour and Partners a bylo do něj investováno 4,3 miliardy britských liber.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).