Hlavní navigace

Systém MasterCard MoneySend poprvé v Evropě

[Tisková zpráva] Russian Standard Bank bude jako první banka v Evropě poskytovat službu MoneySend společnosti MasterCard pro převody peněz mezi jednotlivci

Sdílet

Společnost Russian Standard Bank oznámila, že jako první z evropských bank bude poskytovat službu vnitrostátních převodů peněz mezi jednotlivci na platformě MasterCard MoneySend.

Program, spouštěný v rámci balíčku služeb pro zákazníky ruské banky Russian Standard Bank (RSB) nazvaného RS-Express, umožní klientům banky platby z karty na kartu. Držitelé karet MasterCard a Maestro vydaných touto bankou budou moci posílat peníze přímo dalším klientům banky RSB, kteří jsou majiteli těchto karet, i jiným držitelům karet MasterCard a Maestro vydaných ostatními bankami v Rusku. Jedná se tak o první službu peněžních převodů mezi jednotlivci pomocí karet MasterCard v Rusku. RSB službu MoneySend zpřístupní prostřednictvím svých bankomatů na celém území Ruska a navíc bude tato služba dostupná v podstatě všem ruským držitelům karet MasterCard a Maestro, pokud transakci schválí jejich banka.

„Platforma MoneySend se již používá v USA a na Dálném východě, avšak pro mě je obzvláště velkým potěšením skutečnost, že můžeme s našimi partnery z banky Russian Standard Bank oznámit spuštění prvního systému MoneySend v Evropě. Abychom vyšli vstříc specifickým potřebám ruského trhu, navrhli jsme zcela nový typ finanční transakce. Tato služba významně rozšiřuje možnosti držitelů karet v Rusku,“ prohlásil Ilja Rjabyj, generální ředitel společnosti MasterCard Worldwide pro Rusko.

Jak systém MoneySend funguje

K uskutečnění převodu peněz mezi jednotlivci stačí, aby držitel karty vydané RSB znal číslo karty MasterCard či Maestro osoby, jíž chce peníze poslat. Žádost o převod pak zadá pomocí některého z bankomatů RSB nebo internetové či mobilní bankovní aplikace RSB – služba je tak k dispozici 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Maximální výše částky při transakci pomocí bankomatu je 15 000 rublů a 5 000 rublů při převodu po internetu nebo mobilním telefonem.

Kamal Buši, výkonný ředitel RSB pro akvizice a strategické iniciativy, jménem banky prohlásil: „Jakožto největšího vydavatele bankovních karet v zemi a banku, která se snaží o maximální rozvoj technicky vyspělých a pohodlných řešení pro zákazníky, nás nesmírně těší, že můžeme nabízet službu MoneySend. Jedná se o jednoduchý a spolehlivý způsob, jak poslat peníze svým blízkým a přátelům v kteroukoli dobu, který představuje významnou novou a efektivní službu našim klientům.“


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).