Hlavní navigace

Světové trendy v investování, investiční trendy v kontextu ČR

Aktuálním trendem českého světa financí jsou investice do podílových fondů. Jak je patrné z různých statistik, zaznamenal tento druh investic v České republice markantní nárůst. Aktiva podílových fondů v ČR se zvýšila v meziročním srovnání o 43 miliard Kč (22 %) a dosáhla hodnoty 239 miliard Kč k 30.6.2006. Nárůst o 32 % ve stejném období na více než 98 miliard Kč pak představoval objem majetku v zahraničních fondech (fondy peněžního trhu, zajištěné fondy, akciové fondy, dluhopisové fondy, fondy smíšené a fondy fondů).

Sdílet

Také zveřejněné průzkumy veřejného mínění signalizují, že někdejší neochota a obavy českých obyvatel zhodnocovat své prostředky (úspory) investicemi do podílových fondů postupně mizí. Řada lidí má sice stále své peníze uloženy na běžných účtech, kde již několik let nedochází k vyšší míře zhodnocení, nebo využívá tradičních produktů jako např. vkladních knížek, stavebního spoření či termínovaných vkladů. Jak ale dokladují zmíněná čísla, tak v současnosti roste počet těch, kteří odhalují možnosti investic do fondů. Hlavním stimulem je dosažení vyššího zhodnocení oproti výnosu z peněz uložených „jen“ na běžném účtu. Navíc při minimalizování rizik.

A právě investicemi do podílových fondů se bude zabývat investiční fórum, které pořádá česká pobočka největší světové banky Citibank ve čtvrtek 21.9. od 18.30 v hotelu Four Seasons. Jako hlavní mluvčí na něm vystoupí uznávaný odborník v této oblasti Tobias Griess, ředitel Wealth managementu Citibank pro region Evropa, Střední východ a Afrika, který přednese přednášku na téma „Globální trendy v investování, inovativní investiční produkty“. Poté vystoupí zástupce české Citibank, Pavel Drahotský, který se budě věnovat tématu „Pohled na investiční trendy v kontextu ČR“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).