Hlavní navigace

Studenti poslali první práce do soutěže Ideální banka 21. století

Třetí ročník soutěže Poštovní spořitelny a www.bankovnipoplatky.com Ideální banka má první přihlášené práce.

Sdílet

Téma „nabídka vhodných služeb a produktů“ se studentům evidentně zalíbilo, počet dosavadních přihlášených prací slibuje překonání loňského rekordu. Soutěžící se letos utkají o ceny ve výši 100 tisíc korun v kategoriích nejlepší práce, nejlepší nápad a nově také nejlepší video. Práce je možno přihlašovat do 15. prosince 2009 na adrese soutez@bankovnipoplatky.com.

Počet zatím přihlášených napovídá, že jich bude zase o něco více než loni. Jsme rádi, že studenti mají o soutěž stále zájem. Oba předchozí ročníky se povedly a my doufáme, že letos to bude ještě lepší. Já osobně se velmi těším na práce v nové kategorii video, která letos do soutěže přibyla, nechal se slyšet Ombudsman Poštovní spořitelny Martin Kovář.

První vzorky došlých prací napověděly, že studenti se letos budou hodně zaměřovat na současnou nepříznivou ekonomickou situaci. Ve svých úvahách se zabývají například tím, jak nebezpečné může být nerozumné zadlužování a navrhují různé formy prevence a osvěty ze strany bank, která by zabránila lidem nesmyslně se zadlužovat a brát si úvěry s vysokými úroky u nebankovních institucí.

Z prací je vidět, že mladí lidé poměrně aktivně sledují dění kolem finanční krize a mají celkem jasné představy o tom, jaké bankovní služby potřebují a kolik za ně chtějí platit, říká provozovatel serveru www.bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.

Práce a videa se budou hodnotit ve dvou kolech do 15. ledna 2010. V kategorii „nejlepší nápad“ se porota zaměří především na originalitu předloženého námětu bez ohledu na jeho ekonomickou životaschopnost. U nejlepší práce a videa pak bude rozhodovat vyváženost tří základních aspektů – originalita, realizovatelnost a celkový dojem.

Autoři nejlepší práce a nejlepšího nápadu získají účet u Poštovní spořitelny s částkou 20 000 Kč a možnost zúčastnit se stáže v Poštovní spořitelně, na vítěze kategorie nejlepší video čeká účet s 10 000 korunami a také videokamera. Celkem si ceny v hodnotě 100 tisíc korun rozdělí přes dvacet autorů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).