Hlavní navigace

Středoevropské dluhopisy se vyhouply do čela výnosů

Sdílet

Praha 23.5.2003 – Plných 9,54 % za posledních 12 měsíců vydělal nejúspěšnější dluhopisový fond v ČR – TRENDBOND.

„Jsme rádi, že se vyplnil náš předpoklad, podle něhož dluhopisové fondy zaměřené na střední Evropu se svými výnosy dostanou na špici žebříčku výnosů“, říká Petr Burda z ISČS.
Tento vývoj podle něj ještě posílí hlavní trend letošního roku – přesun úspor obyvatel z bankovních vkladů a fondů peněžního trhu do dluhopisových fondů. Vždyť třeba největší tuzemský fond, zaměřený na dluhopisy (SPOROBOND od ISČS), letos od počátku roku do současnosti zaznamenal čistý prodej ve výši 3,3 miliardy Kč.

„Domnívám se, že zájem o dluhopisové fondy dále poroste,“ prognózuje Petr Burda. S oživením akciových trhů by měl vzrůst zájem investorů i o smíšené a akciové fondy. „Jedním z prvních signálů by mohla být rostoucí výkonnost akciového fondu SPOROTREND, která za posledních 6 měsíců přesáhla 7,5 %“, tvrdí Petr Burda.

I SPOROTREND podle něj těží hlavně z růstu středoevropských trhů, které letos přejí nejen dluhopisům, ale i akciím.

Dalším momentem, který by měl podpořit prodej dluhopisových fondů, je změna statutu u fondu BONDINVEST. ISČS, která tento fond spravuje, bude nově vydávat podílové listy i ve jmenovité hodnotě 50 tisíc Kč. Dosud vydávaná hodnota 5 tisíc Kč bude nadále zachována.

Tato změna by měla BONDINVESTU přinést mnoho nových zájemců. Jeho podílový list je totiž stále veden v listinné podobě na doručitele. Činí z něj tak vhodný dárek nebo odměnu – novým majitelem se stáváte jeho pouhým převzetím. Zůstává tak jednou z posledních možností zachování anonymity investice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).