Hlavní navigace

Internetové stránky Finančního arbitra České republiky se staly součástí českého kulturního dědictví

Národní knihovna České republiky vybrala internetové stránky Finančního arbitra České republiky http://www.finarbitr.cz jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a měl by se tak stát součástí českého kulturního dědictví. Obě strany spolu uzavřely smlouvu, která umožní zpřístupňování stránek z archivu prostřednictvím internetu.

Sdílet

K základním úkolům Národní knihovny ČR náleží ochrana a uchování dokumentů vydaných v České republice. K plnění tohoto úkolu Národní knihovna ČR zpracovává, ochraňuje, zpřístupňuje a trvale uchovává konzervační fond a registruje jej v České národní bibliografii. Vedle tradičních dokumentů jsou v současné době vydávány elektronické publikace přístupné online, zjednodušeně řečeno webové zdroje. Národní knihovna ČR hodnotí jednotlivé zdroje dle stanovených kritérií (http://www.webarchiv.cz/kriteria/).

Internetové stránky Finančního arbitra České republiky http://www.finarbitr.cz se těší zvýšené oblibě a počet jejich zhlédnutí se meziročně zdvojnásobil. Dosahují měsíčně téměř devíti tisíc zhlédnutí. Nové stránky jsou uživatelsky příjemnější, poskytují více informací o činnosti arbitra, při potřebě klienta zaslat návrh na zahájení řízení ho navádějí a napomáhají tento návrh vyplnit a elektronicky poslat. Byla také zřízena sekce „Zeptejte se arbitra“, kterou je možné využít k možnosti ptát se finančního arbitra na vše z oblasti bankovnictví. Stránky obsahují dále sekci „Co mám udělat když … a jak to probíhá ?“, kde uživatelé naleznou rady jak postupovat v okamžiku, kdy dojde např. k zneužití jejich platební karty nebo internetového bankovnictví, když zjistí neoprávněné obraty na svém účtu a neuspějí s reklamací u svého bankovního domu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).