Hlavní navigace

Stavební spořitelna České spořitelny se stala členem Evropského sdružení stavebních spořitelen

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) byla přijata za řádného člena Evropského sdružení stavebních spořitelen (Europäische Bausparkassenvereinigung – EuBV). Stalo se tak na jeho pravidelném zasedání, které se konalo 19. až 20. dubna 2005 v Bruselu. Současně byl Ernst Karner, místopředseda dozorčí rady SSČS, zvolen novým předsedou výboru pro bytovou politiku a marketing.

Sdílet

Vyšší kvalita členství s sebou nese také zvýšení podílu zodpovědnosti za budoucí vývoj stavebního spoření v systému financování bydlení v evropských dimenzích, řekl Vojtěch Lukáš, člen představenstva a náměstek generálního ředitele SSČS. Současně znamená povinnost plně respektovat normy a doporučení Evropského sdružení, dodal.

K zplnoprávnění členství SSČS v Evropském sdružení došlo na základě žádosti, kterou SSČS podala po přijetí České republiky do Evropské unie. Do činnosti EuBV se aktivně zapojila již v roce 1994 od počátku svého působení na domácím trhu. SSČS je zástupcem jediné české společnosti zastoupené ve statutárních orgánech EuBV. Od října 2004 vykonává funkci druhého místopředsedy Vojtěch Lukáš.

EuBV sdružuje stavební spořitelny a organizace, které se principům stavebního spoření přibližují, ze 12 zemí Evropy (mezi nimi Německa, Rakouska, Francie, Slovenska a Španělska ) a dále z Maroka, Tuniska, Turecka a Kypru. Hlavním posláním EuBV je podporovat a prosazovat myšlenku stavebního spoření především v evropských zemích. V rámci EuBV pracuje právní výbor a výbor pro bytovou politiku a marketing.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí Finanční skupiny České spořitelny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).