Hlavní navigace

Stavební spořitelna České spořitelny nabízí úvěr Šampion

Od 1. června 2005 přichází Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) s nabídkou úvěru Šampion. Tato speciální nabídka byla úspěšná již v loňském roce, kdy si úvěr sjednalo téměř 4000 klientů. Roční úrokovou sazbu u úvěru přitom SSČS snižuje na 4,99 % z 5,95 %. Úvěr banka poskytne i klientům, kteří teprve začnou spořit. Úvěr má po celou dobu trvání jednotnou konstantní úrokovou sazbu a konstantní splátku. Klient může splácet úvěr až 22 let.

Sdílet

Nový úvěr Šampion je reakcí na bytovou politiku vlády s cílem zpřistupnit úvěry na bydlení široké veřejnosti. Šampion je určen pro klienty, kteří chtějí využít k financování svého bydlení aktuální nízkou úrokovou sazbu a nemají uspořené finanční prostředky, řekl Tomáš Nidetzký, místopředseda představenstva a první náměstek generálního ředitele. „Předností úvěru je kombinace nízké splátky s dlouhou dobou splatnosti, které činí úvěr dostupným pro většinu klientů,“ vysvětlil.

Jako příklad lze uvést úvěr Šampion ve výši 600 000 Kč pro rodinu s jedním dítětem, jejíž čistý měsíční příjem je 12 750 Kč. Měsíční platba pak činí jen 3 450 Kč. Platba je neměnná po celou dobu trvání úvěru. Mimořádné splátky stejně jako jednorázovou splátku celého úvěru před lhůtou splatnosti lze kdykoli poukázat bez sankcí.

Šampion je určen stávajícím i novým klientům, kteří chtějí čerpat úvěr v celkové výši již od 250 000 Kč. Jako zajištění banka požaduje zástavní právo nemovitostí. Klient současně s úvěrovou smlouvou uzavře smlouvu o stavebním spoření.

Pro stávající klienty, kteří již spoří a jejichž vklady jsou ročně úročeny 2 %, je uzavření nové smlouvy o stavebním spoření bezplatné. Výše úhrady za uzavření úvěrové smlouvy činí u Šamipona 5 000 Kč bez ohledu na výši úvěru.

Trvání nabídky je limitováno finančními prostředky, které SSČS pro obchodní akci vyčlenila.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí Finanční skupiny České spořitelny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).