Hlavní navigace

Státní podpora vlastníkům stavebního spoření – pozor na kontrolu osobních údajů!

Raiffeisen stavební spořitelna upozorňuje všechny vlastníky stavebního spoření, že nesprávné osobní údaje klienta mohou vést k nezaplacení státní podpory. Státní podpora bude vyplacena pouze těm, kterým se shodují osobní údaje ve spořitelně s osobními údaji EOMV (Evidence osob Ministerstva vnitra). Nejbližší termín změny osobních údajů je 30.1.2007. Kontrola údajů probíhá v těchto položkách: jméno, příjmení, rodné číslo a dále druh pobytu a adresa trvalého bydliště.

Sdílet

Informace o změně osobních údajů je zakotvena ve smlouvě o stavebním spoření. Ze smlouvy vyplývá, že každý klient je povinen o změně osobních údajů spořitelnu neprodleně informovat. Stavební spořitelna podává žádost o státní vyrovnávací příspěvek ke 20.2.2007 (druhé kolo) a 14.7.2007 (třetí kolo). V případě, že nejsou požadovaná osobní data shodná ani be třetím kole klient o příspěvek přichází. (Státní příspěvek není přiznám.)

Dalším důvodem nepřiznání státního příspěvku stavebního spoření může být duplicitní smlouva, kde celková státní podpora přesahuje 3000 Kč za rok. Například: zákazník bude mít čtyři smlouvy – na první spoří 800 Kč, na druhé a třetí 500 Kč a na čtvrté 300 Kč měsíčně. Na konci roku se na první smlouvu připíše podpora 1 440 Kč, na druhou 900 Kč a na třetí 660 Kč. Na čtvrtou smlouvu nebude státní podpora připsána.

Komentuje Tomáš Vašáry, tiskový mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny: „Prostřednictvím našich poradců a osobních bankéřů informujeme své zákazníky o nutnosti kontroly svých osobních údajů v naší spořitelně. Vlastníci stavebního spoření se ve smlouvě zavazují informovat nás písemně o změně osobních údajů. Naším zájmem je maximální možné zvýhodnění podmínek stavebního spoření, a tím i spokojenost našich klientů.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).