Hlavní navigace

Starosta roku získá pro svou obec od Poštovní spořitelny 100 000 korun

Poštovní spořitelna společně s Nadací VIA vyhlašují dne 29. května v rámci programu „ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů“ atraktivní soutěž „Starosta roku“. Soutěž má za cíl ocenit aktivní starosty a starostky, kteří se zasadili o rozvoj jejich obce. Výběrové řízení bude probíhat až do listopadu. Na konci roku 2009 se pak uskuteční slavnostní vyhlášení, při kterém vítěz obdrží 100 000 korun na další rozvoj spravované obce.

Sdílet

Naším cílem je vyslovit veřejné uznání za dobrou práci starostů a starostek malých obcí. Jejich práci mohou nejlépe posoudit samotní občané, proto právě oni mohou zaslat nominace na ocenění. V malých obcích jsou to právě starostové a starostky, kdo jsou hybateli veškerého dění, proto bychom byli moc rádi, kdyby se ze soutěže stala tradice, vysvětlil důvody pro vyhlášení soutěže Ombudsman Poštovní spořitelny Martin Kovář.

Soutěž je určená starostům obcí do 2000 obyvatel. Nominaci musí podepsat nejméně dvacet lidí trvale nebo přechodně žijících v dané obci. Kromě základních údajů o obci (jméno, velikost) a o starostovi, je potřeba v přihlášce popsat, jak se po dobu starostování přihlášeného změnil život v obci a čím konkrétně k tomu nominovaný přispěl. Přihláška musí být doručena do Nadace VIA nejpozději 3. září 2009.

Přihlášky poté bude posuzovat odborná komise, která vybere pět kandidátů postupujících do 2. kola. V něm členové komise všechny kandidáty navštíví, aby se na místě seznámili s jejich prací a s fungováním obce. Následně komise vybere vítěze, který získá titul Starosta roku a pro svou obec finanční prémii ve výši 100 000 Kč, doplňuje Kateřina Bláhová, projektová manažerka Nadace VIA.

Starosta roku by měl usilovat o rozvoj obce, snažit se ji zvelebovat a starat se o potřeby občanů. Měl by podporovat kulturní a společenský život a být schopen získávat pro obec peníze na realizaci potřebných projektů. Neměl by ani zapomínat na komunikaci s občany a v maximální míře je informovat o dění v obci, popisuje ideálního kandidáta Martin Kovář.

Soutěž „Poštovní spořitelna Starosta roku“ probíhá v rámci třetího ročníku programu podpory projektů zaměřených na komunitní rozvoj, který vyhlašují ČSOB a PS ve spolupráci s Nadací VIA. Veškeré další informace jsou dostupné na webových stránkách www.postovnisporitelna.cz nebo www.nadacevia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).