Hlavní navigace

Stanovisko MMR k článku MF Dnes "Stát platí miliony za byt ministra Němce"

Sdílet

Vedení MMR považuje článek MF Dnes „Stát platí miliony za byt ministra Němce“ za minimálně neobjektivní. Článek vychází z nepodložených informací a jeho závěry jsou založeny na spekulacích. MMR považuje jeho zveřejnění za nekorektní krok ze strany MF Dnes, a to i vzhledem k následujícím skutečnostem:

Všechny byty, které má k dispozici ministerstvo pro místní rozvoj jsou vybaveny starším nábytkem, nikoliv nábytkem, o kterém píše MF Dnes.

Do kanceláří ministerstva pro místní rozvoj také nebyl po nástupu nového vedení ministerstva nakupován žádný nákladný nábytek, jak uvádí MF Dnes.

Vzhledem k ministrovu podezření o nakládání s majetkem ve správě Ministerstva pro místní rozvoj vydal ministr pro místní rozvoj Pavel Němec jako preventivní opatření již 31.7.2002 dodatek k postupu při uzavírání smluv, který stanoví, že každá smlouva musí být před konečným podpisem posouzena a parafována ředitelem úřadu ministerstva. Navíc ministr stanovil povinnost hospodárně využívat svěřené státní prostředky a návrh smlouvy konzultovat s dalšími dotčenými odbory ministerstva.

Ředitel úřadu ministerstva ani ministr neobdrželi žádný návrh smlouvy, která by se týkala vybavení kanceláří či objektu Salvátorská. Jakýkoliv případný dokument, který by zakládal smluvní vztah na vybavení kanceláří či objektu v Salvátorské, by byl podepsán v rozporu s předpisem vydaným ministrem. Vzhledem k tomu, že ministr Pavel Němec nehodlá nadále trpět praktiky z dob jeho předchůdců, nařídil prošetření celé záležitosti a řediteli úřadu ministerstva navrhnout vyvození přísných personálních důsledků vůči konkrétním viníkům, včetně rozvázání pracovního poměru a předpisu k náhradě škody.

Rekonstrukce objektu v Salvátorské nemá nic společného se současným vedením ministerstva, neboť byla započata a dokončena již za minulého vedení MMR.

Petr Dimun, tiskový mluvčí MMR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).