Hlavní navigace

Stanovisko Českých drah, a. s., k případné výstražné stávce Federace strojvůdců ČR

Vedení Českých drah se zcela distancuje od takovéto případné výstražné stávky. Její důvody se nikterak netýkají kolektivního vyjednávání či jiných vztahů mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem. České dráhy, a.s., by tak byly zataženy do politických a kompetenčních sporů jednotlivých odborových organizací a jejich centrál.

Sdílet

Podle prohlášení samotné Federace strojvůdců nemá navíc případná výstražná stávka ani podporu u Českomoravské komory odborových svazů. Z pohledu Českých drah by se proto jednalo o nezodpovědné jednání, které zcela zbytečně a bezdůvodně poškodí České dráhy a jejich zákazníky.

Vedení Českých drah vždy jednoznačně upřednostňuje vyjednávání jako nástroj pro komunikaci mezi odborovými organizacemi a zaměstnavatelem. To se prokázalo jako nejúčinnější nástroj například při vyjednávání o kolektivní dohodě na loňský a letošní rok.

Vedení Českých drah věří, že Federace strojvůdců nakonec zvolí jiný nástroj pro vyjádření svého postoje k novele Zákoníku práce (která navíc ještě neprošla celým legislativním procesem) – tak aby zbytečně nenarušila sociální smír mezi Českými drahami a odborovými sdruženími.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).