Hlavní navigace

Standard & Poor's zvýšila dlouhodobý rating ČSOB

Sdílet

Mezinárodní agentura Standard & Poor's (S&P) upravila dlouhodobý úvěrový rating o jeden stupeň na BBB z dosavadního BBB-. Současně zvýšila i své hodnocení krátkodobé úvěrové schopnosti na A-2 (dosud A-3). Dlouhodobý a krátkodobý rating od S&P jsou nejvyšší, jakými agentura ohodnotila české a slovenské banky (investiční stupeň).

Podle S&P odráží zvýšení ratingového hodnocení silnější finanční pozici ČSOB, zvláště její lepší ziskovost a zlepšení kvality aktiv. Projevuje se v něm rovněž podpora a angažovanost strategického zahraničního vlastníka KBC a zachování silné pozice ČSOB na domácím trhu. Současně S&P přihlédla ke zlepšení ekonomického prostředí České republiky, které umožňuje rozšiřovat pole ziskových podnikatelských aktivit domácích bank. Výhled ratingů ČSOB označila S&P za stabilní.

S&P ve zprávě ke svému rozhodnutí uvedla, že budoucí směřování českých bank bude záviset na ekonomickém vývoji České republiky v procesu přibližování k EU, na dalším snižování bankovních rizik a úspěšném završení restrukturalizace a integrace bankovního sektoru.

Milan Tománek
výkonný ředitel
Řízení komunikace Skupiny ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).