Hlavní navigace

Standard & Poors opět potvrdila vysoký rating pro fondy Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund a Pioneer Funds – North American Basic Value

[Tisková zpráva] Agentura Standard & Poor’s v lednu letošního roku potvrdila nejvyšší rating AAA pro akciový fond Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund.

Sdílet

Ten je dlouhodobě oceňován zejména za konzistentní investiční přístup pod vedením zkušeného portfolio manažera Johna Careyho a nejvyšší rating od S&P si úspěšně drží již čtyři roky. Také další z akciových fondů – Pioneer Funds – North American Basic Value, dokázal i za současných nesnadných podmínek na trhu obhájit vysoký rating AA. Oba fondy patří do skupiny lucemburských fondů Pioneer Funds, která je k dispozici také investorům v České republice.

Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund

Agentura Standard & Poor’s i letos ocenila především dlouhodobě konzistentní investiční přístup při řízení podfondu Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund, stabilní zdroje podpory a také mnohaleté zkušenosti portfolio manažerů Johna Careyho a jeho přímé podpory Waltera Hunnewella. Investiční přístup používaný u tohoto široce diverzifikovaného podfondu je relativně konzervativní a svoji úspěšnost prokázal v průběhu řady let. Ačkoliv jeho výkonnost v krátkodobém horizontu kolísala, z dlouhodobého pohledu je považována za dobrou a podfond samotný za stabilní a vysoce kvalitní.

„Přístup Johna Careyho k řízení portfolia je mi sympatický. Investuje eticky, akcie drží skutečně dlouhodobě a zaměřuje se na prvotřídní společnosti se stabilní finanční rozvahou a schopnými manažery, které jsou schopny platit nadprůměrný dividendový výnos. Přednost dává takovým titulům, jejichž skutečnou hodnotu trh ještě neobjevil. Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund je jedním z klíčových podfondů skupiny Pioneer Investments v České republice a čeští investoři navíc mohou do tohoto podfondu investovat i v rámci třídy zajištěné do českých korun,“ komentuje Petr Šimčák, ředitel obchodu pro banky a instituce Pioneer Investments ČR.

Pioneer Funds – North American Basic Value

Pioneer Funds – North American Basic Value letos opětovně potvrdil své kvality a od agentury Standard & Poor’s získal rating AA, který si stabilně drží již pět let. Analytici Standard & Poor’s považují portfolio manažera fondu Jima Cullena za jednoho z nejzkušenějších odborníků v oblasti amerického akciového trhu. Jim má více než 45leté zkušenosti v oboru, z toho 28 let se věnuje právě řízení akciových fondů. Investiční přístup používaný u tohoto podfondu zůstává beze změn a je relativně neomezený. To sice vede ke krátkodobému kolísání výkonnosti, nicméně výkonnost v periodě 10 let je srovnatelná s  konkurencí. Právě díky konzistentnímu investičnímu procesu, stabilitě a zkušenostem manažerského týmu se podfondu podařilo rating úspěšně obhájit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).