Hlavní navigace

Stále rosteme a to je pro nás důležité

[Tisková zpráva] „Naše očekávání se naplnila, Aviva životní pojišťovna je v meziročním srovnání opět nejrychleji rostoucí pojišťovnou na trhu životního pojištění a tempo jejího růstu je ve srovnání s trhem takřka osminásobné,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Aviva životní pojišťovny Jiří Schneller.

Sdílet

Komentoval tak v tomto týdnu zveřejněné výsledky České asociace pojišťoven (ČAP), z nichž mj. vyplývá, že segment životního pojištění sice zpomalil tempo svého růstu, ale je nadále nejvýrazněji rostoucí oblastí pojistného trhu.

Co se týče Aviva, poslední hodnocení trhu opět potvrdilo, že Aviva roste rychleji než trh. V meziročním srovnání zaznamenal trh životního pojištění za tři čtvrtletí nárůst o 5,6 %, zatímco pojišťovna Aviva  rostla bezmála osmkrát rychleji a zaznamenala nárůst o 43,2 %.

Dosažení tohoto výsledku podpořily úspěšné obchodní aktivity v oblasti jednorázového pojištění a stabilní růst v oblasti běžně placeného pojištění, kde Aviva opět rostla téměř 2× rychleji než trh životního pojištění (tj. nárůst o 6,1%, resp. 3,3 %).

„Pro naši pojišťovnu je důležité, že potvrzujeme stabilní růst, a to i v běžně placeném pojištění, které je v oblasti pojištění osob základním produktem. Je totiž pravdou, že trh životního pojištění roste v ČR v posledních letech především díky enormnímu zájmu veřejnosti o jednorázové pojistky,“ doplňuje Jiří Schneller.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).