Hlavní navigace

Stabilní růst cen akcií na RM-SYSTÉMU

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 13. 10. do 17. 10. 2003

Sdílet

Stabilně rostoucí trend převažoval tento týden na trhu RM-S, několik týdnů se opakující pesimistická nálada investorů vždy v úvodu týdne byla nyní tatam a vyjádřeno indexem PK 30 docházelo k průběžnému posilování indexu až na páteční závěrečnou hodnotu 937,5 bodu. Celkově tak akcie na trhu RM-S v průběhu týdne posílily o 3,7 %.

Blížící se privatizace uhelných společností stále láká investory a žene také vzhůru ceny jejich akcií. Akcie společnosti Severočeské doly posílily o 14,9 % a jejich kurz stopl během týdne na hodnotu 893 Kč. Ještě více potěšily své majitele akcie OKD, které si během týdne připsaly 17,6 % a ukončily obchodování na hladině 297 Kč. Třetí z uhelných společností Sokolovská uhelná kopírovala rostoucí trend a posílila o 6,8 %. Zdání, že v posledním týdnu nebylo možné na akciích uhelných společností prodělat však vyvrací vývoj ceny akcií Českomoravských dolů, které oslabily o téměř 9 %.

Z „blue chips“ se dařilo Českým radiokomunikacím a Komerční bance. Prvně zmíněné akcie radiokomunikací přidaly velmi zajímavých 7,8 %, když jejich aktuální cena je 315 Kč. Důvěra investorů v akcie Komerční banky vyjadřuje týdenní 6,6 % růst až na hodnotu 2 595,50 Kč.

Nejvyšší pokles potkal během tohoto týdne cenné papíry ŠTI Holding, které se z hodnoty 1 578 Kč propadl na hodnotu 1 206 Kč za akcii. Tento pokles znamená pro investory 23,6 % propad hodnoty.

Jiří Vodička RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).