Hlavní navigace

Srpnové zasedání burzovní komory

Na svém dnešním zasedání burzovní komora mimo jiné projednala a schválila úpravu burzovních pravidel, upravila sazebník burzovních poplatků a jmenovala nového člena výboru pro burzovní obchody.

Sdílet

Burze byla dne 17. července 2006 udělena rozšířená licence na obchodování s deriváty a v návaznosti byla upravena burzovní pravidla část XIII., Standardizace futures kontraktů. Mezi možná podkladová aktiva pro obchodování s futures byly zařazeny jednotlivé emise obchodované ve SPAD. Komora dále stanovila výši poplatků za obchodování s futures ve výši 2 Kč za kontrakt pro tvůrce trhu a 10 Kč pro ostatní. Velikost jednoho kontraktu bude mezi 100.000 a 200.000 korunami, v závislosti na podkladovém aktivu. Burzovní komora tak výrazně otevírá možnost pro menší investory, pro které je promptní trh s milionovou velikostí lotu nedosažitelný.

Obchodování s futures bude probíhat v systému SPAD stejně jako u emisí akcií a bude zahájeno v září, pokud se dokončí testování systémů členů.

Burzovní komora jmenovala novým členem burzovního výboru pro burzovní obchody pana Bohumila Pavlicu ze společnosti BH Securities, a.s. Ten ve výboru nahradí ve funkčním období do února 2009 Zdeňka Lepku, který ve výboru zastupoval rovněž společnost BH Securities, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).