Hlavní navigace

Srpnové povodně – Generali předpokládá škody minimálně za 70 milionů

[Tisková zpráva] Kalamitní rok trvá. Po květnových povodních, jež přinesly klientům Generali na 1300 škod za necelých 135 milionů korun a které jsou již z 80% zlikvidovány, přišly další záplavy.

Sdílet

Zatímco květnová povodeň páchala škody převážně na Moravě, srpnová velká voda řádila především v Čechách. První odhady počítají s přibližně šesti stovkami škod za 70 milionů korun. Výše škody může v následujících dnech vzrůst také v závislosti na tom do jaké míry byl poškozen majetek obcí, především komunikace a mosty. Převážně na severu Čech brala velká voda vše, co jí stálo v cestě.

Generali zatím eviduje nahlášené škody v řádu desítek. Hlášení ale budou postupně přibývat. V řadě míst byli lidé doslova odříznuti od světa a v první řadě se snažili ochránit své zdraví. Na některých místech postižených povodněmi šlo doslova o život. Jak voda postupně opadá, začínají lidé sčítat škody a hlásit je pojišťovně.

Naší prioritou je vyřízení pojistné události v co možná nekratším čase. Likvidátoři i mobilní technici Generali jsou v terénu a kontaktují klienty s informacemi, jak mají při likvidaci následků povodní postupovat. Zároveň se snaží co nejrychleji prohlédnou místa již nahlášených škod. Jestli se lidem v podobných situacích něčeho nedostává, pak jsou to peníze. Proto naši likvidátoři sami aktivně nabízejí výplaty záloh na pojistná plnění na základě odhadu výše škody mobilním technikem.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).