Hlavní navigace

Spotřebitelé nakupují na splátky stále častěji také potřeby pro dům a zahradu

Multiservis úvěr od GE Money Multiservis je stále oblíbenějším nástrojem financování nákupů v hobbymarketech a jiných prodejnách, které se specializují na prodej potřeb pro dům a zahradu. Počet nákupů takových potřeb na Multiservis úvěr se jen v roce 2004 zvýšil o přibližně 59 %. Nejčastěji nakupují v tomto segmentu zákazníci GE Money Multiservis kamna a kotle, sekačky a další potřeby a nástroje pro péči o dům a zahradu.

Sdílet

Splátkový prodej je stále oblíbenějším způsobem financování nákupu zboží v nejrůznějších segmentech maloobchodu. Kromě tradičního prodeje elektroniky se stále častěji prosazuje nákup na splátky také při maloobchodním prodeji potřeb pro péči o dům a zahradu. Díky jednoduchosti a rychlosti využívají lidé v hobbymarketech nákupy na splátky stále častěji. Mohou si tak dovolit pořídit do své domácnosti dražší a kvalitnější výrobky, než jaké by kupovali při platbě v hotovosti, řekl Jiří Pathy, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Multiservis.

Jen pět největších hobbymarketů na českém trhu zprostředkovalo v roce 2004 na splátky více než 31 000 nákupů v hodnotě více než 128 milionů Kč. Pokud bychom se zaměřili pouze na prodeje potřeb pro dílnu, zahradu a domácnost, činil by nárůst objemu financovaných nákupů vloni oproti roku 2003 přibližně 59 procent, uvedl Jiří Pathy.

Rovněž při nákupu potřeb pro dům a zahradu přitom stále klesá trend sezónnosti a zákazníci využívají splátkový prodej v hobbymarketech v průběhu celého roku.

Během prvních dvou měsíců letošního roku nakupovali spotřebitelé s Multiservis úvěrem ve zvýšené míře například bazény. Možnou příčinu můžeme hledat například v tom, že bazén nelze financovat při stavbě rodinného domu v rámci klasické hypotéky se státní podporou, uvedl dále Jiří Pathy.

Nejčastěji nakupovaným artiklem na začátku letošního roku byly již tradičně kotle a kamna, sanitární výrobky a nejrůznější druhy nářadí. Zákazníci GE Money Multiservis ovšem nakupovali také základní stavební materiál, drtiče odpadků, bojlery, plovoucí podlahy, dveře a nejrůznější druhy nábytku.

Eva Chaloupková
manažerka externí komunikace GE Money Multiservis

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).