Hlavní navigace

SPOROINVEST se letos rozrostl o 10 mld korun. Celkový majetek ve správě fondu se blíží 40 mld Kč.

Čistého přírůstku 10 miliard Kč od počátku roku dosáhl v těchto dnech největší tuzemský podílový fond peněžního trhu SPOROINVEST. Celkový majetek fondu, který spravuje Investiční společnost České spořitelny (ISČS), tak zřejmě už v průběhu prosince přesáhne hranici 40 miliard Kč.

Sdílet

Roční výkonnost fondu za posledních šest let pětkrát překonala hodnotu roční inflace, v současné době se výkonnost SPOROINIVESTu pohybuje nad 2 % p.a., řekl Martin Burda, člen představenstva ISČS.

Další výhodou SPOROINVESTu, který je odborníky vnímám jako ideální nástroj pro krátkodobé zhodnocení prostředků, je stabilita fondu a široká dostupnost na všech pobočkách České spořitelny . Na výkonnost SPOROINVESTu, má příznivý vliv nejen sama velikost fondu, ale i zkušenost manažerů ISČS.

Česká spořitelna začala před několika týdny nabízet tzv. investiční profil všem zájemcům o investování. Na základě stanovení přesných finančních potřeb klienta mu pak může nabídnout kombinaci fondů složenou z fondů Investiční společnosti České spořitelny a ERSTE – SPARINVEST. Kombinace fondů pomáhá snížit možné kolísání hodnoty investice. Tím klient může zvýšit šanci na výnos a podílet se na více investičních strategiích současně.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).