Hlavní navigace

SPOŘÍCÍ ÚČET VČELIČKA JE ROZŠÍŘEN O ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

Od 7. června 2004 nabízí Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) nově ke spořícímu účtu Včelička komplexní úrazové pojištění dítěte a zákonného zástupce dítěte. Toto pojištění bylo připraveno ve spolupráci s PRVNÍ AMERICKO-ČESKOU POJIŠŤOVNOU AMCICO AIG Life. Pojištění je volitelnou součástí spořícího účtu Včelička a je určeno jak pro ty, kteří již mají spořící účet Včelička zřízen, tak i pro nové klienty.

Sdílet

RBCZ nabízí spořící účet Včelička pro děti do 18 let od 1. dubna 2004 a nyní je možné si k němu navíc sjednat úrazové pojištění dítěte a zákonného zástupce dítěte. Pojištění je určeno k zajištění dostatečných finančních prostředků a vytvoření potřebných podmínek pro dítě v případě vážného úrazu s trvalými následky. Rodiče mohou tyto finanční prostředky využít na zabezpečení kvalitních zdravotnických pomůcek, které zpravidla zdravotní pojišťovna nehradí či pouze zčásti nebo sjednat dítěti pečovatelku a podobně.

Mezi hlavní přednosti pojištění v rámci spořícího účtu Včelička patří nejen krytí trvalých následků, ale i drobných úrazů. Ke komplexnosti přispívá i to, že pojištění je možné využít nejen v ČR, ale i v zahraničí a navíc se vztahuje i na sportovní činnost v rámci sportovních klubů, kde jsou děti registrovány. To vše za mimořádně příznivou cenu 68 korun měsíčně.

Úrazové pojištění rodiče, resp. zákonného zástupce, slouží k zajištění prostředků pro rodinu v případě trvalých následků při úrazech nebo smrti rodiče. Pojištění, jako jediné na trhu, reaguje speciálně na pojistné události při dopravní nehodě dvojnásobným navýšením pojistných částek bez navýšení ceny. Součástí pojištění rodiče je i novinka – tzv. sirotčí pojistka, která je vyplacena dětem v případě smrti obou rodičů.

Spořící účet Včelička zakládá jménem dítěte zákonný zástupce, kterým může být jeden z rodičů, oba, soudem ustanovený opatrovník nebo poručník. Minimální počáteční vklad činí 300 korun, stejně jako minimální zůstatek na účtu. Na účet lze vkládat jak v hotovosti, tak i převodem z účtu vedeného v RBCZ či jiné bance. Zřídit tento účet lze na jakékoliv pobočce RBCZ zdarma.

Zřízením spořícího účtu Včelička získá klient úročení podle výše aktuálního zůstatku až 1,6 procent p.a., což je výrazně vyšší úrok než u standardních produktů. Vklady na účet nejsou zpoplatněny, stejně jako vedení účtu, zaúčtování účetních položek a čtvrtletní výpisy. V okamžiku otevření účtu získá dítě navíc dárek – plyšovou Včeličku.

Více informací o spořícím účtu Včelička lze získat na pobočkách RBCZ, na bezplatné informační lince 800 900 900 nebo na internetových stránkách www.rb.cz/vcelicka.

O jednotlivých výhodách pojištění se může informovat také na infolince AMCICO AIG Life 227 111 000.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).