Hlavní navigace

Spořicí investiční účet Poštovní spořitelny

Rozhodování mezi spořicími účty a otevřenými podílovými fondy pomáhá Poštovní spořitelna klientům řešit svým novým produktem. Na trh uvedla Spořicí investiční účet, který kombinuje obě alternativy s jištěním proti výraznému poklesu.

Sdílet

„Vklad klienta rozdělíme na dvě části. Ve spořicí části má klient výhodnou úrokovou sazbu. Investiční část zase představuje investici do konkrétního otevřeného podílového fondu. Díky vhodné kombinaci investičních nástrojů a pružnému reagování na dění na finančních trzích neklesne kurz daného fondu pod devadesát procent nejvyšší hodnoty, které dosáhl na konci kteréhokoliv předchozího měsíce,“ vysvětluje fungování nového produktu Libor Svoboda, ředitel vývoje produktů Poštovní spořitelny.

Počáteční vklad tvoří minimálně 30 tisíc korun. Při této částce zůstávají při založení ve spořicí části dvě třetiny vkladu, v době jeho trvání pak alespoň 1000 korun. Úroky jsou připočítávány k jistině, zůstávají na spořicí části a nejsou převáděny do investiční. Tam jde na začátku 10 tisíc korun. Tato část představuje investici do konkrétního fondu.

V případě dalších vkladů s minimální hodnotou 500 Kč se nejprve přidává do spořicí části do její plné výše (tzn. do 20 tisíc korun včetně), až poté se plní druhé sekce (tzn. částka nad 20 tisíc korun).

„Konkurence doposud s ničím podobným nepřišla. Je to ojedinělá kombinace se zajímavým zhodnocením finančních prostředků ve střednědobém až dlouhodobém výhledu,“ hodnotí Libor Svoboda. Spořicí investiční účet lze pořídit s minimálními poplatky na vybraných poštách a Finančních centrech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).