Hlavní navigace

Vienna Insurance Group a koncern ARAG: Společný vstup na nové trhy právní ochrany

SVE Vienna Insurance Group (VIG) a ARAG Allgemeine Rechtsschutz-Versicherungs-AG podepsali Letter of Intent o spolupráci v oblasti právní ochrany. Cílem je vytvoření společného obchodního modelu pro rakouský trh i pro země SVE, ve kterých je Vienna Insurance Group zastoupena. Rozhovory mají být podle plánu ukončeny do léta 2009.

Sdílet

  • Rozhovory o spolupráci jsou v rozhodující fázi
  • Snaha o společný obchodní model v Rakousku
  • Partnerství pro vstup na trhy

To, že dnes informujeme o podepsání Letter of Intent, podtrhuje dobrou atmosféru plnou důvěry, ve které oba podniky jednají o tomto záměru, zdůrazňují předsedové představenstev obou firemních skupin, Dr. Günter Geyer (VIG) a Dr. Paul-Otto Faßbender (ARAG), v rámci společného rozhovoru s tiskem ve Vídni.

Vienna Insurance Group a ARAG přijaly zásadní dohodu o tom, že ze společnosti ARAG Österreich vytvoří předního poskytovatele pojištění právní ochrany v Rakousku. Za tímto účelem založí VIG spolu s ARAG v Rakousku Joint Venture, přičemž Vienna Insurance Group vloží do společného podniku ARAG Österreich celý svůj rakouský pojistný kmen v oblasti pojištění právní ochrany. Tím vytvoříme nového lídra rakouského trhu v této oblasti, který bude disponovat rozsáhlým know-how o produktu a špičkovou odbytovou sítí, zdůrazňuje Dr. Günter Geyer výhody partnerství. Současně bude nová společnost ARAG Österreich představovat východiskovou základnu pro vstup s nabídkou právní ochrany na dynamicky rostoucí trhy zemí SVE.

Vienna Insurance Group je pro nás ideálním partnerem při vytváření prostoru pro tuto v regionu relativně novou problematiku, vysvětluje Dr. Paul-Otto Faßbender přínos tohoto partnerství pro ARAG, jelikož Vienna Insurance Group se velice brzy chopila příležitosti rozvíjet tyto trhy a dnes disponuje jedinečným know-how v oblasti budování a pokrytí prostoru SVE. Objem pojistného kmene Vienna Insurance Group v oblasti pojištění právní ochrany v Rakousku, který se má stát součástí nové společnosti ARAG Österreich, přesahuje 40 mil. EUR. Nová společnost ARAG Österreich tak bude spravovat celkový objem pojistného ve výši zhruba 84 mil. EUR a stane se jedničkou v oblasti pojištění právní ochrany v Rakousku. Postupným pronikáním na nové trhy zemí SVE by mohlo být v příštích deseti letech těmito pojistnými produkty dosaženo cílového pojistného převyšujícího 500 mil. EUR.

Obě firemní skupiny se ideálně doplňují. Postupující internacionalizace koncernu ARAG získá prostřednictvím nového obchodního modelu novou dynamiku. ARAG disponuje dlouholetými zkušenostmi při rozvoji a úspěšném uplatňování obchodních modelů na nejrůznějších mezinárodních pojišťovacích trzích. Vienna Insurance Group je synonymem hlubokých znalostí středo- a východoevropských trhů a úspěšného budování pojišťovacích společností v tomto prostoru.

Předsedové představenstev, Dr. Paul-Otto Faßbender a Dr. Günter Geyer, jsou přesvědčeni, že oba koncerny díky svým schopnostem, finanční síle a image budou schopny nabídnout spotřebitelům v tomto regionu vysokou užitnou hodnotu.

Na burze kótovaná Vienna Insurance Group (VIG) se sídlem ve Vídni je jedním z předních pojišťovacích koncernů v zemích střední a východní Evropy. Mimo kmenového trhu v Rakousku je Vienna Insurance Group prostřednictvím podílu na pojišťovnách aktivní v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, České republice, Estonsku, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Srbsku, Turecku a na Ukrajině. Kromě toho má pobočky v Itálii a ve Slovinsku. Vienna Insurance Group (VIG) je na rakouském trhu zastoupena Wiener Städtische Versicherung, Donau Versicherung a Sparkassen Versicherung. Dále vlastní minoritní podíl ve Wüstenrot Versicherung. Koncern ARAG je mezinárodně uznávaným nezávislým partnerem pro právo a ochranu.

ARAG je největším rodinným podnikem v rámci německého pojišťovnictví. Koncern s více než 3300 zaměstnanci dosahuje obratu a pojistného ve výši téměř 1,4 miliardy EUR. Kromě Německa se koncern ARAG stará o své zákazníky ve dvanácti dalších evropských zemích a v USA. Na trhu pojištění právní ochrany v USA dnes ARAG dosahuje špičkového postavení. Kromě toho je koncern se svými produkty právní ochrany lídrem trhu ve Španělsku a Itálii.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).